Uus kauplus asub Valgas Pika ja Kungla tänava ristmikul, samal ajal suletakse samal ristmikul olnud Selvehall ning Uue tänava Sõpruse kauplus.

„Poe asukoht on väga hea, sest läheduses ei ole suuri kauplusi ning inimesed on harjunud siin käima. Kahjuks oli vana Selvehall väga kehvas seisus ja ka Sõpruse pood vajas värkendust, mistõttu oli otstarbekas nende asemele ehitada üks ja korralik kauplus,“ ütles Tõrva Tarbijate Ühistu juht Ilona Osijärv.

Uude poehoonesse kolivad lillepood Amaranth ning Südameapteek. Samuti avatakse poes kohaliku toodangu lett, mis hakkab pakkuma käsitööd, meeneid, nipsasjakesi.

„Inspireerituna Saaremaast ja Hiiumaast soovisime ka meie pakkuda poes kohalike meistrite toodangut. Pöördusin selle mõttega piirkonna naisettevõtjate poole ja saimegi asja käima, uusi pakkumisi aina saabub ja nende tooted lisanduvad järjest meie riiulitele,“ lisas Osijärv.

Lisaks igapäevastele toidu- ja esmatarbekaupadele saab poest osta nüüd kohapeal valminud pirukaid, saiakesi, pitsasid ja kohvi. Traditsioonilistele kassadele lisaks saab kiiremate ostude tegemiseks kasutada nutikassasid. Äpi olemasolul saab klient ostud registreerida digitaalse kliendikaardiga ning tooteid soovi korral skaneerida isikliku nutitelefoniga.

Uuele kauplusele on paigaldatud päikesepaneelid ning pood on energiasäästlik tänu LED-valgustusele ja energiaefektiivsetele külmutusseadmetele. „Kaupluse katusel asuv päikesepark on ilusa ilma korral võimeline varustama tervet kauplust,“ täpsustas Osijärv.

Valga Konsumi avamine

Ühes kaupluse avamisega investeeris Coop Tõrva ka kauplust ümbritsevate linnatänavate ja valgustuse uuendamisse.

Koos uue hoonega on lisaks kaasaegsele müügisaalile täielikult muutunud ka töötajatele mõeldud lao-, kontori- ja puhkeruumid.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Rainer Rohtla sõnul on Coop sel aastal avanud juba seitse uut kauplust, võtnud kasutusele äpi ja toonud klientidele personaalsed hinnasoodustused. „Usun, et esimene poolaasta on olnud mitte ainult tegus, vaid ka täis õnnestunud ettevõtmisi. See aga ei tähenda, et hoogu vähemaks võtame, sest järgmisel poolaastal on meil plaanis veel rekonstrueerida üle 10 kaupluse ning avada mitu täiesti uut kauplust,“ lisas Rohtla. „Coopi eesmärk on parandada kodumaise kauba pakkumist igas Eestimaa paigas.“

Coop on Eesti suurim ja vanim toidu- ning esmatarbekaupade kett, mis koosneb 18 kohalikust tarbijaühistust. Coopi ühistutele kuulub kokku 321 ehk ligi pooled Eesti toidukauplustest. 2023. aastal oli Coopi kaupluste käive 863 miljonit eurot, millega ollakse turuliider ligi 23,5 protsendiga. Coopis töötab üle 6000 inimese.