Külli Joonson tõdeb, et pereettevõttes on eriti alguses keeruline leida tasakaalu töö- ja eraelu vahel. Samas aga aitab see, kui väärtushinnangud on pereliikmetel samad ja ka rollid täpselt omavahel ära jagatud. Kaija Kõiv lisab, et nende näitel peitub pikaajalise hea koostöö taga väärtushinnangute kõrval ka sarnane huumorimeel, mis aitab eriti keerulisematel aegadel.

„Olen lõpetanud arstiteaduskonna, kuid elu kutsus mind ühel hetkel teistele väljakutsetele: juhtima meditsiiniettevõtet, kus sattusin kohe juhtivatesse rollidesse. Mul tekkis aga üsna kiiresti soov ise protsesse juhtida ja sealt tuli idee asutada oma ettevõte,“ räägib Joonson oma ettevõtte tekkeloost. Selle julge sammuga viis ta ka oma unistuse teoks. „Kogemusi oli juba ka nii palju, et uskusin, et saan hakkama,“ sõnab ta. Samuti teadis ta juba varasemalt oma tugevusi, mis aitasid ettevõtluses paremini läbi lüüa.

Kuigi Joonson alustas ettevõttega üksinda, siis ajapikku on see muutunud pereäriks, kus tööl on nii tema abikaasa kui poeg, kes mõlemad on leidnud endale sobiva rolli. Nii tegeleb Külli abikaasa ettevõtte logistikaga ning poeg tegutseb tehnilise insenerina.

Saates räägitakse ka sellest, kuidas oli 20 aastat tagasi ettevõtet asutada, mis on meditsiinivaldkonnas tegutsemise omapärad, kriisides ellujäämisest, aga ka naiste eelistest ettevõtlusmaailmas ja motivatsiooni hoidmisest pika aja jooksul.

Kuula saadet pereettevõtluse ilust ja valust pikemalt juba Delfi Taskust!

Saates on külas meditsiiniettevõtte Isis Medical OÜ asutaja Külli Joonson ning firma tegevjuht Kaija Kõiv. Saadet juhib Simo Sepp.

Jaga
Kommentaarid