„Küsimus ei ole praegu selles, kas me oleme täpselt põhjas, vaid kui kiiresti siit välja tuleme ja millisele tasemele välja jõuame,“ leidis 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter, kelle hinnangul on inimesed oma otsuseid nii kaua edasi lükanud, et nüüd on paljud tehinguni jõudmas.

1Partneri juhi sõnul võib paari aasta pärast 2024. aastasse tagasi vaadates näha seda kui hetke, kus Tallinnas kinnisvaraturul olid kümnendi parimad ostuvõimalused - pangad andsid laenu, hinnad polnud tõusnud ja valikut oli veel mõõnajärgselt palju. „Eks sellest, millal täpselt tõus algas, saadakse aru alles tagantjärele. Ostja jaoks nii-öelda põhja ära tabamine on omamoodi loterii, kuid kindel on see, et praeguselt tasemelt olulisel määral allapoole minekuks eeltingimusi ei ole, sest uute projektide sisendhinnad on juba tõusnud,“ leidis Martin Vahter.

Hetkel toimub Vahteri sõnul suurem osa tehinguid Tallinnas ja pealinna vahetus läheduses hinnatasemel, mis jääb 150 000 euro piiridesse. „Sellises vahemikus on kohati ostjate vaheline konkurents juba päris tihe ja maakleritel pole omanikule väga vaja peale käia, et hinda turusituatsioonile vastavamaks sättida,“ sõnas Vahter.

Samas on Vahteri sõnul kinnisvaraturu aktiveerumise väljavaadetele puhumas veel mõningane vastutuul. „Euroopa Keskpanga esimene intressikärbe juunis oli küll väike samm õiges suunas, kuid pikalt vinduv majanduslangus on endiselt kestmas ja ka inflatsioon pole lõplikult kuhugi kadunud,“ selgitas ta.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena