Financial Times allikate sõnul plaanib Euroopa Komisjon kehtestada peagi Hiinast tulevatele odavtoodetele tollimaksu. Täna on selliste odavbrändide nagu Sheini või Temu tooted maksust vabastatud, sest tollivaba hinnapiir on määratud 150 euro juurde.

Ühe allika sõnul on sellise sammu eesmärk võidelda madala kvaliteediga toodete sissevooluga, mida Hiina veebiturgudelt tellitakse. Komisjoni andmetel imporditi eelmisel aastal Euroopa Liitu kaupa 2,3 miljardi euro eest. Kõik jäid alla 150 euro.

Tollimaksud kehtestataks ainult jaemüüjatele, kes tarnivad Euroopasse väljastpoolt. Sellisel juhul pääseks tollimaksust näiteks Amazon, kelle auskohaks on märgitud Euroopa.

Mõned kardavad, et uued tollimaksud vähendavad niigi ülekoormatud tolliametnike suutlikkust, teised aga väidavad, et odavate kaupade mahasurumine on Euroopa ohutuse jaoks oluline.

Veebruaris väitis Toy Industries of Europe grupp, et ostis Temult 19 mänguasja, millest ükski ei vastanud Euroopa Liidu standarditele. Neist 18 kujutasid tõsist ohtu lastele.

Komisjoni pressiesindaja Eric Mamer ütles kolmapäeval, et neil pole 2023. aastal koostatud plaanide kohta midagi uut lisada.