Kuna käes on suvi ja suurem puhkuste laine, otsustas Telia teha ülevaate, millistes riikides reisides kasutasid eestlased juunikuus kõige agaramalt mobiilset internetti.

Telia ühendusteenuste osakonna juht Evelin Neerot selgitas, et kui inimene kasutab Eestist soetatud mobiilipaketti välismaal, rakendub talle rändlusteenus.

„See tähendab, et kõiki reisil kasutatud mobiiliteenuseid - sh kõned ja mobiilne andmeside, teenindab mõni välisriigi mobiilioperaator. Euroopa Liidu piires reisides on asi lihtsam, kuna siin kehtivad ühisturu reeglid. Nii saab iga inimene kasutada kindlat osa oma mobiilipaketis sisalduvast andmemahust ka EL-is viibides.“

Neeroti sõnul oli juunis eestlaste mobiilse andmeside kasutus kõige aktiivsem just meie lähiriikides Soomes, Rootsis, Norras ja Lätis. See on igati ootuspärane, kuna reeglina on nende riikide suunal nii rohkem reisimist, töötamist kui perede ja sõprade külastamist.

Juunis kasutasid eestlased aktiivselt rändlusteenust ka Saksamaal ja Itaalias, mis lubab arvata, et meie kaasmaalased käisid kaasa elamas sportlastele nii kergejõustiku EM-il Roomas kui jalgpalli EM-il Saksamaal.

EL-i riigid, kus eestlased juunis kõige aktiivsemalt mobiilset internetti kasutasid:

 1. Soome

 2. Rootsi

 3. Norra

 4. Läti

 5. Saksamaa

 6. Itaalia

 7. Hispaania

 8. Poola

 9. Leedu

 10. Prantsusmaa

 11. Kreeka

 12. Taani

 13. Holland

 14. Horvaatia

 15. Tšehhi

 16. Austria

 17. Belgia

 18. Portugal

 19. Küpros

 20. Bulgaaria

Juunis reisisid eestlased aktiivselt ka väljapool EL-i. Selleks, et mitte-EL-i riikides enda mobiilikulud kontrolli all hoida, pakub Telia oma klientidele riigipõhiseid päeva- ja nädalapakette.

Evelin Neeroti sõnul uuendas Telia märtsis oma päeva- ja nädalapakette, tänu millele saavad Telia kliendid nüüd väljapool Euroopa Liitu reisides kasutada varasemast märksa suuremas mahus mobiilset andmesidet.

„Telia klientidele on olnud see hea uudis ning juba lühikese ajaga on meie klientide mobiilse andmeside kasutusaktiivsus erinevates riikides kasvanud. Juuni alguses lisandusid meie valikusse ka väljapool Euroopa Liitu kasutamiseks mõeldud kuupaketid, mille vastu näidatakse samuti üha suuremat huvi,“ lisas Neerot.

Muu maailma ehk EL-i välised riigid, kus eestlased juunis kõige aktiivsemalt mobiilset internetti kasutasid:

 1. Suurbritannia

 2. Türgi

 3. Šveits

 4. USA

 5. Ukraina

 6. Venemaa

 7. Montenegro

 8. Gruusia

 9. Kanada

 10. Albaania

 11. Araabia Ühendemiraadid

 12. Hiina

 13. Serbia

 14. Monaco

 15. Moldova

 16. Egiptus

 17. India

 18. Indoneesia

 19. Valgevene

 20. Lõuna-Korea