Nakurt-Murumaa arvates hakkab 2-protsendiline ettevõtete kasumimaks olema märgiline muudatus, mis mõjutab nii senist maksupoliitikat kui ka vähendab ettevõtjate usaldust. “See tähendab olulist hoiakute muutust, mis omakorda halvendab meie konkurentsivõimet ning vähendab nii siseriiklikke kui ka välisinvesteeringuid,“ sõnas ta.

Pidurdub töökohtade loomine

Nakurt-Murumaa peab oluliseks juhtida tähelepanu ka tarbijate ostujõule, mis on juba täna äärmiselt madal. 2+2+2% pluss erinevate aktsiisitõusudega kukub tõenäoliselt see veelgi. “Tarbijatel ei jagu raha kaupade ja teenuste ostmiseks senises mahus ja Eesti ettevõtted selle läbi kannatavad,“ tõdes ta. "

EVEA president lisab, et maksutõus loob turul ka uue palgasurve. “Meie madala tootlikkuse juures ei ole see aga ettevõtetele jõukohane. See tähendab, et uute töökohtade loomine pidurdub.“

Nakurt-Murumaa sõnul tasuks ehk sellise keeruka 3-osalise maksu asemel kehtestada konkreetne sihtotstarbeline julgeolekumaks. “Ootame kannatamatult uue valitsuse ametisse astumist, et siis juba vahetult peaministri ja ministriga neid teemasid arutada,“ kinnitas ta. Üldiselt kardab ta aga, et riigi kasu jääb oluliselt tagasihoidlikumaks kui loodetakse. Seda seetõttu, et uue maksu väljatöötamisega kaasnevad uute regulatsioonide kehtestamine, halduskoormis, IT-arenduste loomine ja vajalik lisakontroll.