CityBee Eesti juht Egert Kivisaar sõnab, et nii tõesti juhtus. „Üks meie auto jäi üleujutuse kätte. Kontrollime autot ja hindame kahjusid ning vajaduse korral ka kõrvaldame need,“ ütleb ta.

Teised CityBee autod Kivisaare kinnitusel veekahjusid eile ei saanud.

Kes hüvitab kahjud?

Balcia sõidukite kindlustuste tootejuht Timo Semjonov selgitab, et tavapärane liikluskindlustus üleujutusest saadud kahjude puhul ei aita, kui auto pole kahju saanud just otseselt liiklusõnnetuse tõttu. Kaskokindlustus aitab sellisel juhul, kui kõrge veetaseme tõttu kahjustunud sõiduk seisis näiteks parkimismajas, parklas või tänaval.

„Kui on aga olukord, kus inimene teadlikult sõidab läbi sügavast lombist või vee all olevast tänavast, siis ei lähe see enam vältimatu ega ootamatu kahju alla ja kindlustus ei pruugi kahjusid korvata. Ehk autojuht ei tohi teadlikult oma sõidukit ohtu panna. Seda eriti siis, kui tänav on juba suletud, seal on hoiatavad märgid jne,“ lausus Semjonov.

Mida teha üleujutuse korral?

Balcia sõidukite kindlustuste tootejuht Timo Semjonov

Väldi üleujutatud sügavaid kohti. Kui sa pole kindel, kui sügav võib vesi olla, siis ära riski sealt läbi sõitmisega. Tänapäeva autod on täis elektroonikat, mis võib lihtsalt veekahjustusi saada.

Sõida aeglaselt. Kui oled siiski otsustanud üleujutatud kohast läbi sõita, siis tee seda aeglaselt. Kiire hoog tekitab auto ette laine, mis võib veelgi lihtsamalt auto mootorisse või olulistesse komponentidesse tungida.

Ära käivita üleujutatud sõiduki mootorit. Kui kahtlustad, et parkinud auto võis sügava vee all olla või auto on läbi vee sõites seisma jäänud, siis ära ürita autot käivitada, sest see võib veelgi tõsiseimaid kahjustusi tekitada. Võta ühendust oma kindlustusandjaga ja järgi nende juhiseid.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena