Läbiviidud uuringust selgus, et insenerid peavad tööandja valikul kõige olulisemaks võimalust ise oma aega planeerida, selle märkis ära 46% uuringus osalenutest. Populaarsuselt teine aspekt tööandja valiku puhul oli professionaalsete ja toetavate kolleegide olemasolu, nii vastas 44% uuringus osalenutest.

Estanci tegevjuht Priit Haldma selgitas, et inseneride eelistused tulenevad peamiselt sellest, millises eluetapis ollakse. „Erinevas vanuses insenerid väärtustavad erinevaid aspekte: 18-29 aastaste inseneride jaoks on kõige olulisem väärtus tööandja valiku puhul professionaalsete ja toetavate kolleegide olemasolu, seda märkisid pooled vastanutest. Inimeste jaoks, kes on vanuses 30-39 kerkis fookusesse kodukontori võimalus, mille märkis ära 69% vastanutest,“ ütles Haldma ning selgitas, et kolmekümnendates on kodukontori olulisus tingitud asjaolust, et siis vajatakse väikelaste kasvatamiseks paindlikumat tööaega.

Populaarsuselt kolmas vastusevariant, mida insenerid tööandja valiku puhul oluliseks pidasid oli asjaolu, et tööandja pakuks või hüvitaks arengu- ja enesekoolitust, selle märkis ära 38% vastanutest. Neljakümnendates vastanute jaoks on aga arengu- ja enesekoolitus võimalused kõige olulisem aspekt tööandja valiku puhul. „Neljakümnendates inseneride seas on täheldada, et nad võivad tunda survet, sest tahtmist täis ja värskete teadmistega noored on alt tulemas. Seetõttu on neil huvi end täiendada, et ammu omandatud teadmised nende väärtuslike kogemusi ei varjutaks. Sestap muutuvadki tööandja poolt hüvitatavat arenguvõimalused neljakümnendates oluliseks väärtuseks.“

Alates viiekümnendatest kerkis kõige kesksemaks prioriteediks taas oma aja planeerimise võimalus: vanusegrupis 50-59 tõid selle välja pooled vastanutest ning üle kuuekümne aastastest 65% vastanutest.

Lisaks mainitule hindasid insenerid veel töökoha kodulähedust ehk seda, et töökoht asuks kodust maksimaalselt 45 minuti kaugusel (35%); asjaolu, et tööandja oleks oma valdkonna tipptegija või suurte ambitsioonidega ettevõte (29%) ja kodukontori võimalust (27%). Vähesed insenerid peavad tööandja valikul oluliseks võimalust puhata vähemalt 35 päeva aastas (19%) ja mugavustega töökeskkonda (9%).

Eelistuste olulisus erines ka mõnevõrra laste arvust tulenevalt: insenerid, kellel lapsi polnud, tõid kõige rohkem välja töökoha kodulähedust (55%), ühe lapsega inseneride jaoks oli olulisim professionaalsete ja toetavate kolleegide olemasolu ning kahe ja enama lapsega töötajate jaoks oli kõige olulisem võimalus ise oma aega planeerida.

Estanci tellitud uuringu viis läbi uuringufirma Norstat 2024. aasta mai lõpus ning kokku küsitleti 92 mehaanika- ja soojustehnikainseneri.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena