Ettevõtmise tagant paistavad ka skandaalse ärimehe Jürgen Julian Kaljuvee kõrvad.

2021. aastal rääkisid firma asutajad, et platvormi teeb eriliseks see, et maasse saab investeerida vaid 10 euro kaupa. „Maa on tootlik ja roheline investeering, aga inimestel pole olnud lihtsat ja usaldusväärset võimalust maasse investeerida. LandExi visioon on, et kõik inimesed saaksid maasse investeerida kodust lahkumata,“ ütles LandExi asutaja ja tegevjuht Randy Padar toona.

Landex rõhutas siis asutajate kogemustepagasit – nad kuulusid Bondora, Estateguru ja Investly rajajate hulka. „Nähes, kuidas teiste varaklasside puhul on investoritel võimalik ühe nupuvajutusega tootlust teenida, on maainvesteeringud jäänud kinni eelmisse sajandisse — LandEx muudab seda,“ kommenteeris näiteks Estateguru asutaja ja Landexi ingelinvestor ning nõunik Marek Pärtel. 2021. aasta lõpus käivitati ka ühisrahastuskampaania.

Landexi senise tegevuse kohta uurides pole aga näha, et projekt oleks kunagi märkimisväärselt käima läinud. Pigem kerkib mitmeid punaseid lippe. Emafirma Land Exhange OÜ pole esitanud viimast majandusaasta aruannet ja selle suhtes on alustatud järelevalvet. Ettevõtmisel on ka kaks tütarfirmat – Land Exhange Lands OÜ ja Land Exchange Marketplace -, millel on esitamata lausa kaks järjestikust aruannet.

Üks juhatuse liikmetest ja kodulehe andmetel ka tegevjuht on endine noor jalgpallur Randy Padar, keda Ärileht tunamullu tituleeris „tulevikutäheks“. Ta rääkis väljaandele oma ambitsioonist, et Landexist saaks maailma kõige suurem ja tuntum maainvesteeringute platvorm.

Loe pikemalt siit.