Kuigi tööandjad on veendunud, et nad teevad töökeskkonna parendamiseks vajalikke samme, tunnevad paljud töötajad, et nende ootusi ei täideta piisavalt. Töötajate rahulolematuse peamisteks põhjusteks on madal töötasu, juhtkonna vähene tugi ja tunnustuse puudumine.
„Töötajate rahulolu on võtmetähtsusega, et ettevõtted saaksid püsida konkurentsivõimelised,“ sõnab CV.ee värbamisjuht Andra Rand. „Kui tööandjad ei hinda piisavalt töötajate tegelikke vajadusi ja ootusi, võib see viia tööjõu voolavuseni. Oluline on pakkuda mitte ainult tunnustust, vaid ka luua motiveeriv töökeskkond, kus töötajad tunnevad, et nende panus on väärtustatud ja nende karjäärivõimalused on reaalsed. See muudab ettevõtte atraktiivseks valikuks tööturul ning aitab hoida ja meelitada parimaid kandidaate,“ lisab ta.
Uuringust selgus, et
87% tööandjatest küsib regulaarselt tagasisidet töötajatelt töökeskkonnaga rahulolu kohta ning 61% teevad tagasiside põhjal regulaarseid ja nähtavaid muudatusi, kuid siiski ainult 45% töötajatest on rahul oma praeguse töökeskkonnaga;
90% tööandjatest kinnitab, et nad tunnustavad oma töötajaid, kuid ainult 46% töötajatest tunneb, et nende panust märgatakse;
töötajatest 77% ootavad tunnustuseks rahalist boonust ja hüvesid, kuid tööandjad pakuvad sageli pigem verbaalset kiitust.
Üle poolte uuringus osalenud töötajatest vastas, et nende organisatsiooni töökeskkond ja kultuur mõjutavad neid otsima aktiivsemalt uut töökohta. Töötajad, kes tunnevad, et nende panust ei märgata või kui töökeskkond ei vasta ootustele, on valmis kiirelt töökohta vahetama, kui tekib võimalus asuda paremate tingimustega ametikohale.