Eesti Konjunktuuriinstituudi direktor Peeter Raudsepp sõnas tulemust kommenteerides, et kuigi majanduses on üldiselt keerulised olud, siis on hea tõdeda, et Eesti võimet talente meelitada hinnatakse kõrgelt. „Kuna Eesti võistleb rahvusvaheliselt talentide nimel ja meil on tippspetsialistidest puudus, siis on väga positiivne, et oleme suutnud oma senist kõrget kohta hoida,“ ütles Raudsepp.

Lausanne´i Juhtimise Arendamise Instituudi (IMD) koostatud maailma talentide reitingu edetabelis hinnatakse riike kolme teguri alusel – investeeringud ja areng, oskuste ja pädevuste kättesaadavus ning atraktiivsus. Eesti on teist aastat järjest üldtabelis kõrgel 17. kohal.

Eesti tugevusteks on indeksi alusel investeeringute ja arengu valdkonnas suur panus hariduse rahastamises ning naiste kõrge osalemine tööjõus. Investeeringute ja arengu valdkonnas oleme 13. kohal, langedes 3 kohta võrdluses 2022. aastaga.

Oskuste ja pädevuste kättesaadavuse valdkonnas, milles sisalduvad erinevad näitajaid tööjõu ning hariduse kohta, on meie tugevuseks hea alg- ja põhiharidus ning head tulemused PISA testides. Negatiivsena tuuakse välja oskustööjõu puudus, juhtide vähesed rahvusvahelised kogemused ning ka kogenud tippjuhtide puudus. Oskuste ja pädevuste kättesaadavuse valdkonnas oleme 20. kohal ning tõusime võrdluses 2022. aastaga 11 kohta kõrgemale.

Atraktiivsuse valdkonnas tuuakse meie tugevusena välja puhas õhk ning keskkond. Negatiivsena tuleb esile madal palgatase, eriti juhtivatel ametikohtadel. Atraktiivsuse valdkonnas oleme 19. kohal.

Edetabeli 20 esimest:

1. Šveits

2. Luksemburg

3. Island

4. Belgia

5. Holland

6. Soome

7. Taani

8. Singapur

9. Austria

10. Rootsi

11. Norra

12. Saksamaa

13. Kanada

14. Iirimaa

15. USA

16. Hongkong

17. Eesti

18. Austraalia

19. Iisrael

20. Taiwan

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena