Tallinna Vee tegevjuhi Aleksandr Timofejevi sõnul on elektri hind alates praegu kehtiva veeteenuse hinna rakendamisest tõusnud ligikaudu 19% võrra. „Elektrienergia kulu on vaieldamatult üks suuremaid ja olulisemaid mõjureid vee puhastamise juures. Puhta joogivee tootmine ja reovee puhastamine on mõlemad tegevused, mis toimuvad peatumata, ööpäev läbi – seega pole meil võimalik valida soodsamaid elektritarbimise aegu,“ selgitas Timofejev.

Timofejevi sõnul kasutab keskmine Eesti leibkond ühes kuus kolm kuupmeetrit vett pereliikme kohta, mis tähendab, et ilma käibemaksuta tõuseb veeteenuse kulu Tallinna Vee teeninduspiirkonnas umbes 3 senti inimese kohta kuus.

Teine hinnatõus viie kuu jooksul

Veeteenuse hind sisaldab vee- ja kanalisatsiooniteenuse tasu. 1. novembrist 2024 kehtima hakkav tasu ühe kuupmeetri vee- ja kanalisatsiooniteenuse eest on eraklientidele 1,85 eurot ja äriklientidele 3,47 eurot kuupmeetri kohta, millele lisandub käibemaks.

Maardu tegevuspiirkonnas hakkab samuti kehtima uus veehind 3,86 eurot kuupmeetri kohta, millele lisandub käibemaks. Maardu piirkond on eraldi hinnapiirkond, sest seal on Tallinna Vesi teenusepakkuja, kuid mitte varade omanik.

Elektri osakaal moodustab Tallinna Vee tootmise muutuvkuludest ligi 50 protsenti. Kõige enam elektrienergiat kasutab ettevõte reovee ja kraanivee puhastamiseks ning pumplates. Palju elektrit tarbivad ka osonaatorid, mis aitavad tagada puhta kraanivee ja vähendada kraanivette lisatava kloori kogust.

Viimati tõstis Tallinna Vesi vee hinda selle aasta juulis, mil eraklientidele hakkas kehtima uus hind 1,84 eurot ning äriklientidele 3,45 eurot kuupmeetri kohta, millele lisandus käibemaks. Erakliendile tõusis veeteenuse hind seega ligi 18% ning ärikliendile langeb 2,5%.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena