Lisanduva 50 miljoni euro eest on võimalik suunata investeeringuid laiemale sihtgrupile ning tuua turule mitu uut kaitsetööstuse ettevõtetele suunatud erasektori fondi.

„Ettevõtete huvi kaitsefondi vastu on suur, sest kahese kasutusega või surmavaid tehnoloogiaid arendavatel ettevõtetel on keeruline oma tegevuse finantseerimiseks kapitali kaasata. Eesti riigi julgeoleku tagamiseks on kaitsefondi suurendamine oluline samm ja ka sõnum investoritele – riigi poolt tehtav panus on eeskujuks ja annab erasektori fondidele suurema kindluse investeerimisotsuste langetamiseks,“ selgitas majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo.

Ta lisas, et fondi toel saavad Eesti kaitsetööstusettevõtted võimaluse arendada ja turule tuua innovaatilisi tooteid, millega tugevdada Eesti julgeolekut ja panustada ka Ukraina abistamisse.

„Eesti kaitsetööstuse riiklik tugi ja arendamine annab uut hoogu majandusele, edendab ettevõtlust ja loob juurde rohkem kõrgema lisandväärtusega töökohti. Kaitsevaldkonna kasvatamine on valitsuse prioriteet, kuhu suuname nelja aasta jooksul 400 miljonit eurot Ukrainale sõjalise abi andmiseks. Kasutades Ukraina abistamiseks Eesti ettevõtete toodangut, anname täiendava panuse ja kindluse meie kaitsetööstuse ja majanduse kasvuks,“ kommenteeris Keldo.

Kaitsefond teeb otseinvesteeringuid sõjalise kasutusega tooteid ja tehnoloogiaid arendavatesse või tootvasse ettevõttesse ning investeerimisfondidesse, millega toetatakse kõrget lisandväärtust loova ja süvatehnoloogiatel põhineva ettevõtluse arendamist Eestis. Kaitsefondi haldab riiklik fondivalitseja AS SmartCap, esimesed investeeringud on plaanis teha järgmise aasta alguses. Fondi eesmärk on Eesti kaitsetööstuse arendamine, innovatsiooni ja majanduskasvu panustamine ning majandusliku mõju loomine.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena