Eleringi praegune büroo- ja juhtimiskeskus valmis 2017. aasta sügisel.

„Praegune Eleringi kontorihoone on ehitatud ajal, mil ümberringi valitses hoopis teine julgeolekuolukord ja see ei vasta enam energiajulgeoleku tagamiseks vajalikele standarditele,“ ütles Eleringi juhatuse esimees Kalle Kilk. „Elering peab ka keerulistel hetkedel energiasüsteemi töös hoidma, selleks on vaja tagada nii taristu kui juhtimiskeskuse stabiilne töö,“ lisas Kilk.

Omaniku uuendatud ootus seab Eleringile nõudmised turvalisuse taseme osas, et tagada süsteemijuhtimise võimekus ja elutähtsa teenuse jätkamine ka kriisiolukordades. Samuti kehtivad hoonele B-kategooria riigikaitseobjektile kehtestatud nõuded.

Hoone ümberehitusega leeveneb ühtlasi ruumikitsikuse probleem, mis on tingitud viimaste aastate muutustest energiasektoris ja sellega kaasnevatest uutest ülesannetest süsteemihaldurile. Lisaks Mandri-Euroopa sagedusalaga sünkroniseerimise suurprojektile ja lisandunud taristuobjektidele on süsteemihalduri vastutusvaldkonda juurde tulnud riigi taastuvenergia eesmärgiga seotud ülesanded, uute rahvusvaheliste ühenduste planeerimine, Põhjamaade-Balti vesinikutoru projekt jm.

Ainuüksi Mandri-Euroopa sagedusalaga sünkroniseerimise projekt on alates 2018. aastast tinginud 40 inimese töölevõtmise. Juba praegu töötab Eleringi kontorihoones pea poole rohkem töötajaid, kui praeguse maja planeerimisel 2015. aastal ette nähti, teatas süsteemihaldur.

Hoone ümberehituse maksumus sõltub ehitusturu hetkesituatsioonist ja hankepakkumistest, mille tulemused selguvad eelduslikult 2025. aasta lõpus. Hoone juurdeehitust plaanitakse rahastada peamiselt EL välisfondidest.

Elering loodab ehitushankeni jõuda 2025. aasta lõpus. Ehitustöödega plaanitakse valmis saada kolme aasta pärast.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena