Ligemale 110 hektaril laiuva päikesepargi tootmisvõimsuseks on 77,53 MW ehk üle kahe korra rohkem kui Eesti seni suurimal päikesepargil ning see katab hinnanguliselt 35 000 majapidamise aastase energiavajaduse.

„Kirikmäe päikesepargi rajamine on märgiline sündmus kogu Baltikumis selle tootmisüksuse suuruse ning investeeringu mahu tõttu. Arvestades Kirikmäele juurde ka Eveconi ja Mirova poolt mõne päeva eest avatud Imavere ja Lohu metsa päikesepargid, lisandub ühe nädala jooksul siinsele turule kokku üle 100 MW tootmisvõimsusi ehk kümnendik sellest, mis Eestis praegu juba on kasutuses,“ lausus Eveconi tegevjuht Karl Kull. „Soovime tänada Mirova fondi selle projekti õnnestumise puhul ning samuti Eesti taastuvenergia turu usaldamise eest.“

Karl Kulli sõnul valmis Kirikmäe päikesepark kuue kuuga, mis pretendeerib kiirusrekordile päikeseparkide ehituse valdkonnas. „Pärast päikesepargi platsi ettevalmistust alustas Wiso Engineering ehitustöid tänavu aprillis. Tegemist oli tõeliselt mastaapse ehitusprojektiga, tipp-hetkel oli kohal 250 ehitajat.“

„Eveconiga pakkusime Lääneranna vallale välja kogukonna kasumudeli lepingu. See on meie ettevõtte poolt vabatahtlik samm, kuna päikeseenergia tootmise puhul pole ette nähtud talumistasu maksmist nagu see on tuulikute puhul. Vald saab 0,6% jaama kogutoodangu maksumusest, mis antud juhul on märkimisväärne summa,“ selgitas Karl Kull. „Ühtlasi soovin tänada Lääneranna vallavalitsust, kellega asjaajamine kulges sujuvalt ning kelle hoiak on olnud soosiv Kirikmäele sellise suure päikesepargi rajamiseks.“

„Uute võimsuste rajamine koos tööstuspartnerite ja projektiarendajatega Euroopas on osa Mirova taastuvenergia fondide strateegiast. Oleme uhked, et saame anda oma panuse Baltikumi CO2 jalajälje vähendamisse ja energiasõltumatusse ning oleme tänulikud Eveconile, kes on olnud suurepärane koostööpartner,“ märkis Mirova energiasiirdefondide juht Raphael Lance.

„Päikeseenergia kasutamine on Eestis kiiresti kasvanud. 2020. aastal alustasime pea olematust mahust, kuid nüüd oleme päikesepaneelide võimsuselt elaniku kohta Euroopa Liidus kuuendal kohal. Meie siht on selge – aastaks 2030 peab meie tarbimise mahus elekter tulema taastuvatest allikatest. Päikeseenergia annab selle saavutamiseks olulise panuse, pakkudes praegu ka kõige soodsamat elektrit,“ sõnas kliimaminister Yoko Alender.

Hinnanguliselt 35 000 majapidamise aastase elektritarbimise katva Kirikmäe päikesepargi maa-ala suuruseks on 110 hektarit ning kokku paigaldati 117 600 päikesepaneeli koguvõimsusega 655-665 W. Päikesepaneelide tootjaks on Canadian Solar.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena