Riigisiseste kliendimaksete käive ilma kaardimakseteta oli kolmandas kvartalis 54,1 miljardit eurot ja maksete arv 53 miljonit. Eelmise kvartaliga võrreldes kasvas riigisiseste kliendimaksete käive 2,6%, arv aga kahanes 2%. Aastataguse ajaga võrreldes oli käive 4,8% ja arv 3,4% suurem. Riigisisesed maksed moodustasid kolmandas kvartalis 64% kõigi makstavate maksete käibest

Piiriüleste makstavate kliendimaksete käive ilma kaardimakseteta oli 31 miljardit eurot ja nende arv 16,4 miljonit. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvas piiriüleste makstavate kliendimaksete käive 10,5% ja arv 39,5%. Nõnda suure kasvu peapõhjus on maksete vahendamise teenus. Eelmise kvartaliga võrreldes kahanes piiriüleste makstavate kliendimaksete käive 1% ja arv kasvas 6%.

Piiriüleste laekuvate kliendimaksete käive ilma kaardimakseteta oli 30,8 miljardit eurot ja arv 5,8 miljonit. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvas käive 14,1% ja arv 36,7%. Eelmise kvartaliga võrreldes kahanes piiriüleste laekuvate kliendimaksete käive 2,9% ja arv kasvas 7,8%.

Piiriülesed maksed moodustasid 36,5% kogu makstavate maksete käibest. 96,5% makstavate ja 97% laekuvate piiriüleste maksete mahust tehti eurodes.

Kaarditehingud

Eestlased ostsid Eestist ja välismaalt pangakaardiga kaupu ja teenuseid kokku ligi 2,8 miljardi euro eest, mida oli aastataguse ajaga võrreldes 5,4% rohkem.

Sularaha võeti Eesti pangaautomaatidest kolmandas kvartalis eelmise kvartaliga võrreldes välja 0,2% võrra vähem; aastavõrdluses kahanes sularaha väljavõtt aga 3%. Keskmine sularahasumma suurenes aastataguse ajaga võrreldes ja oli 164 eurot. Eelmises kvartalis oli keskmine summa 157 eurot.

Eestis välja antud kaartidega siinsetes müügikohtades tehtud maksete käive jäi 1,9 miljardiga eelmise kvartaliga võrreldes sarnasele tasemele. Eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes kasvas käive 2,3%.

Eesti pangakaartidega välismaal tehtud maksete käive kasvas eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 4,8%, ulatudes 248 miljoni euroni.

77% Eestis kolmandas kvartalis tehtud kaardimaksetest olid viipemaksed.

Käibe järgi tehti kõige rohkem makseid toidu- ja esmatarbekauplustes (31,2%). Majutus- ja toitlustusasutustes tehti 12% ja tanklates 7,5% kaarditehingute käibest.