Starbucks hoiatas oma ettevõtte töötajaid, et kui nad ei tööta vähemalt kolm päeva nädalas kontoris, võib see kaasa tuua töölepingu lõpetamise.

Hübriidtöötaja ootused, mis hõlmavad puhkust, haiguspuhkust ja ärireiside tegemist, ei ole muutunud ja neid ei arvestata nõutavate tööpäevade hulka, kinnitas Starbucksi pressiesindaja. See poliitika puudutab üle 3000 ettevõtte töötaja. Suuurem firma palgalistest töötavad kauplustes kohapeal. Eelmisel aastal kirjutasid kümned Starbucksi ettevõtte töötajad alla petitsioonile, millega oldi vastu kontoris viibimise kohustusele.

Starbucksi kontoritöötajad võivad paluda vabastust erinevate asjaolude tõttu. Kontorisse naasejatele ütles ettevõte, et firma on meeldiva keskkonna eesmärgil uuendanud ka tööruume.

Starbucks ei ole kaugeltki mitte ainus suurfirma, kes kontoripoliitikat jõuliselt karmistab. Oktoobris teatas Amazon jaanuaris algavast viiepäevasest töönädalast kontoris. Sarnaselt Starbucksile teatas ka Amazon, et kes pole uue poliitikaga nõus, peaksid kaaluma lahkumist. „On ka teisi ettevõtteid,“ teatas Amazon oma töötajatele.

Niisamuti ütles Dell, et kaugtöötajad ei saa edutamistel osaleda. Walmart üllatas mais oma töötajaid mandaadiga, millega nõutakse ettevõtte töötajatelt ümberpaigutamist.

Pärast Starbucksi tegevjuhiks saamist rõhutas Brian Niccol, et ta eelistab kontoris töötamist. Kuigi ta tunnistas, et töötajad peaksid töötama seal, kus nad peavad end produktiivseks, usub ta siiski, et kontor on tavaliselt parim keskkond koostööks.