Nii Düsseldorfis tervisetehnoloogia messil Medica ja kui Münchenis elektroonikale keskenduval Electronical on kummalgi kohal kuus Eesti ettevõtet. Nende ühise sinnaviimise eesmärgiks on pakkuda ettevõtjatele riigipoolset tuge ekspordi arendamiseks, rahvusvaheliste suhete loomiseks ning konkurentsivõime tõstmiseks.

Eesti elektroonikasektori käive ulatub täna üle kahe miljardi euro. Ligi 94% toodetust läheb ekspordiks. Electronical osaleb teiste seas kodumaine tegija 1oT, mis keskendub nutistu lahendustele. Nende pakutav eSIMi lahendus töötab justkui telekomi Tinderina, aidates värkvõrgus olevatel seadmetel leida parim paariline 173 riigis üle maailma.

„Ettevõtted tuginevad üha enam andmepõhisele otsustamisele ja ühendatud seadmetele, mis suurendavad tegevuste efektiivsust ning parandavad kasutajakogemust,“ ütles 1oTi müügidirektor Taavi Jõgeva, kes näeb Eesti lahendustel elektroonikasektori turul suurt potentsiaali.

„Me pakume IoT-i (nutistu ehk asjade internet – toim.) ettevõtetele sujuvat ülemaailmset ühenduvust, mis võimaldab neil keskenduda innovatsioonile, samal ajal kui meie tegeleme ühenduvuse keerukustega,“ lisas Jõgeva.

EIS-i Saksamaa turule spetsialiseerunud ekspordinõunik Leana Kammertöns näeb Eesti firmadel mitmeid tugevusi. „Eesti ettevõtted on valmis lahendama globaalseid väljakutseid, pakkudes välisturgudel hinnatud, nutikaid ja praktilisi lahendusi,“ sõnas Kammertöns.

Meditsiinitehnoloogia valdkonnas on Eesti rahvusvaheliselt tunnustatud, kuivõrd 99% riigi inimeste terviseandmetest on turvaliselt digitaliseeritud. „Eesti näeb end digitaalsete ja innovaatiliste terviselahenduste arendamise pioneerina. Koostöös juhtivate rahvusvaheliste partneritega oleme võimelised pakkuma üleilmsetele muredele asjalikke ja personaalseid lahendusi. Düsseldorfis esitletu on aastatepikkuse teadustöö ja arendamise tulemus,“ rääkis ekspordinõunik Kammertöns.

Medica messil osalevad Eesti meditsiinitehnoloogia ettevõtted esitlevad tooteid ja teenuseid alates koroonaviirusvastasest BioBlock ninaspreist kuni usaldusväärse ja kiire veenivere kogumise süsteemi ning patsiendi- ja meditsiinipersonalikesksete mööblilahendusteni.

„Eesti ettevõtete pühendumus ja paindlikkus pälvivad rahvusvahelisel tasemel üha suuremat tunnustust ja huvi,“ kinnitas EISi Eesti delegatsiooni juht Karin Alliksaar.

Electronical osalevad ettevõtted: Artec Design (nutikad kantavad seadmed ja IoT lahendused), 1oT (eSIM platvormiga IoT seadmetele parim ühendus 173 riigis), Incap Electronics Estonia (nutikad arvestid, kerged elektrisõidukid, energiasalvestus – tegutseb Saaremaal), éolane Tallinn (intelligentsed tootmislahendused telekommunikatsioonile ja autotööstusele), Reimax Electronics (paindlikud lahendused elektroonika ja survevalu tootmises) ja Oshino Electronics Estonia (elektroonikatootmise täisteenused alates autode sisevalgustusest kuni nutikate saunakeristeni – tegutseb Pärnus).

Medical osalevad ettevõtted: Pharma Systems (hingamissüsteemide komponendid intensiivravi, anestesioloogia, vastsündinute hoolduse ja koduse ravi jaoks – tegutseb Hiiumaal), Chemi-Pharm (Covid-19-vastane BioBlock ninasprei ning allergeenivabad hügieenitooted), Raumedic Estonia (polümeeripõhised lahendused meditsiini- ja farmaatsiatoodetes), InterVacTechnology (veenivere kogumise katseklaasid ja viirusetestid – tegutseb Narvas), CNC Star (kõrgtehnoloogilised metallkomponendid meditsiiniseadmetele) ning Merianto (haiglatele ja tervishoiuasutustele mõeldud terviklikud sisustuslahendused).

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena