lihtsam ja odavam moodus, kuidas oma kodu ja selle ümbrus turvalisemaks muuta. „Lisaks suurendab videovalve ka objekti müügiväärtust, sest inimesed on turvalisuse eest olnud alati valmis rohkem maksma,“ kinnitas Tõnisson.

„Erinevalt üldlevinud arusaamadest ei ole videovalve ainult kallite eramajade või eksklusiivsete kortermajade mängumaa. Tehnika on muutunud nii odavaks, et isegi suurele kortermajale kõiki nurgataguseid ja loomulikult parklat kattev hea resolutsiooniga videovalve koos salvestusarvutiga maksab tuhandeid, mitte kümneid tuhandeid eurosid. Lisaks pakuvad seda teenust muidugi ka turvafirmad, kes seadmeid välja rendivad,“ sõnas Tõnisson.

Valvet hindavad kallite autode omanikud

„Videovalvel on mitu head kõrvaltoimet. Esiteks kannab see loomulikult funktsiooni, et kui midagi juhtub, siis on võimalik tagantjärgi tuvastada, mis ja kuidas täpselt juhtus ning kes olid osalised, sealhulgas on võimalus kurjategijaid tuvastada. Teiseks ja vahel isegi olulisemaks on heidutus – kui kurjade kavatsustega inimene saab aru, et tegemist on kaasaegse kaamerasüsteemiga, mitte odava imitatsiooniga, siis jätab ta kaamerate vaateväljas teo tegemata,“ selgitas Tõnisson.

Ta lisas, et kolmas efekt on kahe esimese tagajärg – me kõik soovime elada turvalises keskkonnas ja kui pakkumises on kaks identset korterit identsetes majades, ainult et ühel neist on videovalve, siis on kindel, et esimesena läheb kaubaks valvesüsteemidega korter ning tavaliselt makstakse selle eest ka rohkem. Eriti hindavad seda lastega pered ning ka kallite autode omanikud.

„Kaamerate paigaldamisel tuleb aga ühistutel natuke pabereid määrida ja juriidika endale selgeks teha – mitte kõike ei tohi filmida ja mõistlik oleks ühistusiseselt kirjalikult väga selgelt paika panna, kes ja millistel eesmärkidel salvestustele ligi pääseb, et kõikide elanike põhiõigused kaitstud oleks,“ ütles ta.

„Maja välistrepil embavate noorte jälgimine, lembehetkedest kuvatõmmiste tegemine ja nende sotsiaalmeedias postitamine on arusaadavalt eraisikute õiguste jäme riivamine, mistõttu peavadki mängureeglid väga täpselt paigas ja ka seadustega kooskõlas olema. Kaamerad peavad teenima inimesi siis, kui neid on päriselt vaja, mitte inimesed ei tohi hakata kaameraid kasutama oma veidruste toitmiseks,“ lisas Tõnisson.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena