Statistikaameti tootjahindade statistika tiimijuht Eveli Šokman tõi välja, et töötlevas tööstuses kokku tõusid hinnad teist kuud järjest – oktoobris 0,7% ja septembris 0,8%. „Tootjahinnaindeksit mõjutas võrreldes 2023. aasta oktoobriga enim hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, masinate ja seadmete remondis ning elektroonikaseadmete tootmises. Vastupidist mõju avaldas hinnalangus kütteõlide tootmises ning elektri- ja soojusenergiaga varustamises. Toiduainete tootjahinnad langesid 0,5%,“ täpsustas Šokman.

Võrreldes selle aasta septembriga mõjutas indeksit oktoobris eelkõige hinnatõus elektrienergiaga varustamises, puidutöötlemises ja kütteõlide tootmises. Samuti mõjutas indeksit ka metalltoodete, tööstusmasinate ja -seadmete tootmise ning kemikaalide tootmise hinnalangus.

Ekspordihinnaindeks kasvas oktoobris võrreldes septembriga 1,1%. Kõige rohkem tõusid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ning põllumajandussaadustel. Enim langesid kemikaalide ja keemiatoodete, paberi ja pabertoodete ning metalltoodete hinnad. Võrreldes 2023. aasta oktoobriga kasvas ekspordihinnaindeks 1,2%.

Impordihinnaindeks suurenes oktoobris võrreldes septembriga 0,4%. Enim tõusid hinnad elektrienergial, põllumajandussaadustel ning metallil ja väärismetalltoodetel. Kõige rohkem langesid hinnad metalltoodetel, nahktoodetel ja jalanõudel ning kummi- ja plasttoodetel. Võrreldes 2023. aasta oktoobriga vähenes impordihinnaindeks 1,1%.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena