Avatud ja kutsuv eluruum

Kodulahe kvartali arendus, mis algas juba 2014. aastal, on aastatega kujunenud kvaliteetseks ja hästi vastu võetud elupiirkonnaks. „Elanikud on kvartali väga hästi vastu võtnud ja nii mõnedki on vahetanud oma senise kodu uuema vastu. See näitab selgelt, et oleme õigel teel ja Kodulahe uued kodud on oodatud,“ selgitab Mustonen. Soodi 6 jätkab seda traditsiooni, pakkudes lisaks uutele kodudele ka mitmeid unikaalseid võimalusi, nagu kogukonnaaed ja avalik linnaväljak. „Need lahendused loovad avatud ja kutsuva eluruumi, kus naabritel on lihtsam omavahel suhelda ning kogukonnatunnet kasvatada.“

Soodi 6

Samal ajal täiendab projekt ka kogu Kodulahe kvartali üldist visiooni, järgides säästliku ja mitmekesise linnaruumi põhimõtteid. „Uues projektis on kasutatud elanike tagasisidet varasematest etappidest, et arendada elukeskkonda, mis oleks veelgi mugavam ja praktilisem. Iga projektiga on võimalus õppida ja tuua ellu midagi uut – nii on ka Soodi 6 arendusest saanud meie järgmine samm kvaliteetse ja elurikka elukeskkonna loomisel,“ märgib Mustonen.

Põnevad arhitektuurilised lahendused

Soodi 6 hoonete arhitektuuriline lahendus on üks projekti põnevamaid aspekte. Galeriimaja, mis avaneb linnaväljakule, pakub avaraid kahepoolse valgusega kortereid ja rõdusid, mis püüavad õhtupäikest. Hoovimaja loob väiksemaid ja hubasemaid hoovialasid, pakkudes samal ajal privaatset elukeskkonda. Tänavaäärsed hooned lisavad aga aktiivsust linnaruumi ja sulanduvad harmooniliselt Kodulahe üldisesse arhitektuurilisse keelde. „Uued elanikud saavad nautida privaatseid rõdusid ja terrassialasid, mis on kujundatud avatud ning rohelisena. Väga erilised on ka privaatsed eesaiad osal kodudel ja suurte katuseterrassidega viimase korruse kodud.“

Soodi 6

Lisaväärtust annavad veel rohealad ja kogukonnale suunatud lahendused. „Kasvuhoone ja võimalus kasutada kogukonnaaeda ning osaleda ühisüritustes lisavad elule Kodulahe kvartalis praktilist ja sotsiaalset mõõdet. Planeeritud avalik linnaväljak ja ühendused mereäärse looduskeskkonnaga muudavad piirkonna aga veelgi unikaalsemaks.“

Tänu hoolikalt läbimõeldud lahendustele sulandub kõik see märkamatult ühtseks elukeskkonnaks: „Ühine arhitektuurne keel – telliskivi, puidust elemendid ja õhulised metalldetailid – tagab, et hooned on ühteaegu ainulaadsed ning harmoonilised.“

Paindlikkus ja individuaalsus

Arco Vara on pannud suurt rõhku ka korterite paindlikkusele. Kuigi põhiplaneeringud ja siseviimistluslahendused on ette valmistatud, saavad kliendid oma uute kodude sisustuses siiski kaasa rääkida. „Soovime pakkuda paindlikkust ja individuaalsust, et iga elanik saaks oma kodu kujundada vastavalt oma vajadustele,“ rõhutas Mustonen.

Soodi 6

Ehitusega plaanitakse alustada 2025. aasta teises kvartalis ja esimesed elanikud saavad oma uutesse kodudesse sisse kolida juba 2026. aastal.

Lisaks Soodi 6 projektile on tulevikus kavas arendada ka Lammi 6, mis jätkab Kodulahe kvartali täiendamist. Nii näitab Arco Vara jätkuvat pühendumust luua linna elukeskkondi, mis ei ole pelgalt funktsionaalsed, vaid pakuvad ka esteetilist ja sotsiaalset väärtust.

Soodi 6 ühendab kaasaegse arhitektuuri, kogukonnakeskse mõtteviisi ja säästva linnaruumi lahendused. See projekt on selge tõend sellest, et Arco Vara püüab iga uue etapiga rikastada Kodulahe kvartalit ja pakkuda Tallinna kinnisvaraturule midagi unikaalset. Mustonen sõnastas visiooni kokkuvõtlikult: „Soovime luua keskkonda, kus on meeldiv elada, liikuda ja aega veeta.“

Jaga
Kommentaarid