„Kinnisvara hinnatase on normaliseerunud, raha hind pole enam nii kallis ja viimase poole aasta jooksul stabiilselt tõusnud tehingute arv annab tunnistust, et kinnisvaraturu mõõn on sisuliselt läbi. Kui ka mõnede varagruppide hindu tuleb veidi veel korrigeerida, siis see ainult suurendab tehinguaktiivsust,“ selgitas Sudarinen.

„See ei tähenda loomulikult, et nüüd peaksid kinnisvarahinnad kohe tõusma hakkama – ei hakka ja nagu viidatud, siis võib ka mõningates kohtades veel languski tulla, kuid turuaktiivsust ei hinnata mitte hinnataseme, vaid ikka tehingute arvu järgi ja selle põhjal saame küll väita, et oleme august välja roninud,“ lisas ta.

Kinnisvaraindeks hoiab nina ülespoole

Eesti 17 suurema linna korterite keskmist tehinguhinda kajastav Pindi Indeks tõusis novembris 3% võrra ning jäi pidama hinnatasemel 2319 €/m².

Oktoobris oli korterite keskmist hinda seirav Pindi Indeks korrigeeritud andmetel 2249 €/m². Kui oktoobris tehti indeksilinnades kokku 1423 korteriomandi tehingut, siis novembris oli see arv 1227.

Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman ütles, et sügis tõi turule uued tuuled. „Veel aasta esimeses pooles aset leidnud ostjate pidu, kus sai agressiivselt hindu alla kaubelda, on läbi. Ka pakkumiste arv on langustrendis, nii et liigume jõudsalt tasakaalustatud turu suunas,“ selgitas Sooman.

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2023 on indeks 14 protsenti madalam.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui 20 aastase ajaloo.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena