Albaania peaminister Edi Rama teatas, et sealne valitsus kavatseb blokeerida aastaks ajaks TikToki kasutamise. Otsus põhineb möödunud kuul toimunud koolipoisi tapmisel, mis tekitab hirmu sotsiaalmeedia mõju üle. „Me sulgeme selle aastaks ja hakkame välja töötama programme, mis teenivad õpilaste haridust ja aitavad vanematel oma laste teekonda jälgida,“ ütles Rama.

Keeld hakkab kehtima alates jaanuarist.

TikTok teatas omalt poolt, et soovib valitsuselt kiireloomulisi selgitusi. Sotsiaalmeediaplatvorm selgitas BBC-le, et ei leidnud tõendeid selle kohta, et 14-aastast poissi pussitanud isikul või ohvril oleks olnud TikToki konto.

Mis ikkagi juhtus?

TikToki blokeerimise plaan tekkis vähem kui kuu pärast seda, kui 14-aastane õpilane sai surma ja veel üks haavata kakluses, mille juured pärinesid sotsiaalmeedias toimunud vastasseisust

Tapmine tekitas nii vanemate, psühholoogide kui ka haridusasutuste seas arutelu sotsiaalvõrgustike mõju üle. „Hiinas propageerib TikTok seda, kuidas õpilased saavad kursustel osaleda, kuidas kaitsta loodust, kuidas hoida traditsioone, kuid väljaspool Hiinat näeme TikTokil ainult saasta ja muda. Miks meil seda vaja on?“ rääkis minister.

TikTok on tänaseks ära keelatud ka näiteks Indias, olles varasemalt platvormi üks suurimaid turge. Samuti on see blokeeritud Iraanis, Nepalis, Afganistanis ja Somaalias.

Mitmed Euroopa riigid, sealhulgas Prantsusmaa, Saksamaa ja Belgia, on kehtestanud lastele erinevad sotsiaalmeedia kasutamise piirangud.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena