Selle tulemusena on klientidel tekkinud probleeme — selts ei hüvita kahju korral kinnisvara taastamiskulu piisavas ulatuses, kirjutab Eesti Päevaleht.

Nõmmel elav Tiina kindlustas oma korteri neli aastat tagasi 700 000 kroonile. Sellest ajast ei ole ei ERGO Kindlustus ega ta ise osanud huvi tunda asjaolu vastu, et ehitushinnad on kõvasti kasvanud ja seega oleks korteri taastamine praegu oluliselt kallim kui neli aastat tagasi. Hiljaaegu oli Tiina korteris väike tulekahju.

Seltsist öeldi alguses, et kahju kompenseeritakse summa järgi, millele korter kindlustatud — see aga kulusid ei katnud. Hiljem jõuti siiski vaidluste kaudu kokkuleppele. “Minu arvates võiks selts kord aastas korteri üle hinnata,” ütles Tiina.

ERGO Kindlustuse hinnangul on varale piisava kindlustussumma määramine kindlustusvõtja kohustus. “Mõnikord valitakse kas teadmatusest või lausa meelega — madalama kindlustusmakse nimel — liiga väike kindlustussumma. Sel puhul hüvitatakse aga vaid osa kahjust,” ütles ERGO suhtekorraldusjuht Hille Karm.

Seesam Kindlustuse turundus- ja müügidirektori Jaanus Seppa sõnul on ehitushinnad viimasel ajal tõusnud üsna kiires tempos, mistõttu ta soovitab klientidel kindlustussumma igal aastal lepingut pikendades üle vaadata.