Jaanuaris 88 000 krooni eest Ehituspood.ee-st Aeroci plokke tellinud ja pool arvest tasunud Andres Teder ootab siiamaani oma kaupa. Kevadel lubati talle, et plokid saab kätte seitsme päeva jooksul, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui Teder läks kokkulepitud päevaks Ehituse ABCsse, kust ta pidi oma kauba kätte saama, öeldi talle, et Ehituspood.ee ei olegi neile sellist tellimust teinud. Ka suve jooksul pole õnnestunud plokke kätte saada, samuti pole tagasi antud ette makstud raha. Tederi sõnul lubati talle küll, et ta saab raha tagasi, ent pärast kõiki vintsutusi ja asjatuid telefonikõnesid tegi mees reedel politseile avalduse kelmuse kohta.

Ka asjatult kaupa oodanud Ilmar Sepal sai firma tembutamisest villand ning esmaspäeval lisandus politseile Ehituspood.ee omanikfirma Local Hold vastu veel üks avaldus. Vaatamata sellele, et firma lubas Sepale kauba möödunud nädalal kindlasti ära tuua, pole mees 6000 krooni eest tellitud kive ja muud ehituskraami näinudki.

Firma kontoris aadressil Pärnu maantee 160a pole sealse valvuri Astridi sõnul juba nädal aega keegi käinud. “Inimesed otsivad, ütlevad, et tellisid netipoest kauba,” nentis Astrid.

Ehituspood.ee omanikfirma Local Hold juhatuse esimees Janar Kosman selgitas tekkinud probleeme töömahu üle pea kasvamisega.

Kosmani sõnul on kontor tühi sellepärast, et töötajad on puhkusel ning tellimusi võetakse vastu kodudes.

Tarbijakaitseametile on käesoleval aastal laekunud Ehituspood.ee peale 11 kaebust. Julianus Inkasso menetleb praegu nelja võlanõuet Local Holdi vastu.

Kohtulahendite registri järgi kannab Janar Kosman praegu tingimisi karistust, sest elas 2004. aastal kuu aega hotellis, esitades valeandmed ja jättes arve tasumata.