Ifi varakindlustuse vanemtootejuht Merko Kimsto sõnul ei ole majanduslikult rasked ajad tõeliste loomasõprade kindlustusharjumusi pärssinud, vaid lemmiklooma omanikud on veelgi rohkem oma neljajalgsete heaolule mõtlema hakanud.

„Lemmikloom on perekonnaliige ja tema heaolu eest soovitakse võimalikult hästi hoolt kanda. Mõned loomaomanikud peavad seda enda kindlustamisest olulisemakski,“ lisas Merko Kimsto.

Ifis kindlustatakse iga päev mitu lemmiklooma ning seni on põhiliselt kindlustatud koeri, populaarseimad tõud on saksa lambakoer ja labradori retriiver. Lisaks puhtatõulistele saab Ifis kindlustada ka ilma tõupaberiteta loomi. Koera ja kassi saab kindlustada nelja kuu vanuselt kuni kaheksa aasta vanuseni.

Ifi klientidel on tänaseks toimunud 180 lemmiklooma kahjujuhtumit, millest ligi 90 protsenti on seotud looma haigestumise või õnnetuse ning sellest tulenevate ravikuludega. Ifi statistika põhjal on keskmine kahjusumma 3600 krooni. Suurim väljamakstud hüvitis on seni olnud 53 000 krooni, mis hõlmas nii liiklusõnnetuses hukkunud koera hüvitist kui ka õnnetuses kahjustada saanud sõiduki remondikulusid.

“Kodu kindlustamisele hakkame enamasti mõtlema siis, kui vargad on ära käinud. Tagantjärele targad oleme ka lemmiku puhul. Kindlustuse eesmärk ongi pakkuda meelerahu, et ootamatu õnnetuse korral ei pea valima looma magamapanemise või laenu võtmise vahel,“ lisas Kimsto.