Lehis ütles Kuku raadio saatele Päevapilk, et pooldab soodustuse järk-järgulist kaotamist. "Samas kui sellist soodustust poleks kunagi meil olnud ja nüüd oleks arutlusel, kas see kehtestada, oleksime ilmselt üsna üksmeelsed, et pole vaja", arvas Lehis.

Lehis ütles kommentaariks rahandusminister Jürgen Ligi mõtetele maksueristuste kaotamise kohta, et seda oli arvata, kuna erisoodustuste kaotamine ei kõla nii hirmsalt kui maksude tõstmine. "Maksuerisusi pole Eestis väga palju ja suur osa neist on väikese tähtsusega", kinnitas Lehis ja tõi näiteks juba vastuvõetud otsuse kaotada järgmisest aastast ära õppelaenu intresside ja ametiühingute liikmemaksude mahaarvamine tulust.

Need sammud annavad Lehise sõnul aga ainult mõnikümmend miljonit krooni aastas. Eluasemelaenude intresside tagastuse pealt oleks  riigil saada juba rohkem raha ja sellepärast Lehise sõnul see teema jälle üles kerkis. Käibemaksuerisuste koha pealt arvas Lehis, et soodustusi kaotades tuleb hoolega kaaluda vajalikkust ja tagajärgi. Kodulaenuomanikele lohutuseks kinnitab Lehis, et järgmisest kevadest maksusoodustus ei kao, kuna 2010 aasta kevadel esitatakse 2009 aasta tulude deklaratsioon ja sel aastal kehtivat maksusoodustust tagantjärele kaotada ei saa.

"Kui 2010 aasta 1. jaanuariks ei ole muudatust vastu võetud, on sada protsenti kindel, et ka aasta hiljem on inimestel see raha olemas", kinnitas Lehis lisades, et esimene võimalus oleks aasta 2012 kevad. Kuna rahandusminister Jürgen Ligi on rääkinud maksusoodustuste kaotamisest uute eluasemelaenude puhul ja olemasolevatele kaalunud soodustuse järk-järgulist kadumist, ei tohiks rahast ilmajäämine Eesti peredele ka Lasse Lehise hinnangul valusaks hoobiks kujuneda.