Firma teatel pakuvad nad koera ja kassi kindlustust alates 2007. aasta lõpust ning huvi loomade kindlustamise vastu on iga aastaga suurenenud.

Ifi varakindlustuse vanemtootejuht Merko Kimsto sõnul ei ole tõelised loomasõbrad vaatamata majanduslangusele oma lemmikute kindlustustundelt kokku hoidnud, vaid tunnevad järjest kasvavat huvi loomade kindlustamise vastu.

„Lemmikloom on perekonnaliige ja tema heaolu eest soovitakse võimalikult hästi hoolt kanda. Nii mõnedki loomaomanikud peavad oma koera või kassi kindlustamist olulisemaks, kui näiteks endale õnnetusjuhtumikindlustuse soetamist,“ lisas Merko Kimsto.

Ifis kindlustatakse iga päev mitu lemmiklooma ning üle 90% kõikidest Ifi koera ja kassi kindlustuse lepingutest on sõlmitud koerte kindlustamiseks. Populaarseimad tõud on saksa lambakoer, labradori retriiver ja kuldne retriiver. Lisaks puhtatõulistele saab Ifis kindlustada ka tõupaberiteta loomi, nelja kuu vanuselt kuni kaheksa aasta vanuseni.

Ifi klientidel on tänaseks toimunud üle 400 lemmiklooma kahjujuhtumi, mille eest If on kokku maksnud ligikaudu 1,5 miljonit krooni hüvitisi. 90% kahjudest on olnud seotud looma haigestumise või õnnetuse ning sellest tulenevate ravikuludega, samuti on olnud varguse ja kadumise juhtumeid ning paarkümmend looma hukkumist. Statistika põhjal on suurim väljamakstud hüvitis ületanud 50 000 krooni.