„Minu esindajad viisid täna OÜ Levadia Metall pankrotiavalduse sisse. See on finantsasutuste poolt pealesunnitud samm ja edasi otsustatakse ettevõtte saatus juristide vahendusel ning kohtusaalis. Ettevõtlusega pole sel protsessil enam mingit sidet. Ma olen teinud vigu, kuid mitte nii palju, et ettevõte peaks lõpetama pankrotiga. Kriis ja toorainehindade langus, pankade totaalne suhtumise muutumine oma klientidesse on peamised mured kogu Eesti ettevõtluses,“ sõnas Levada Delfile saadetud teates.

Tema kinnitusel oli 2010. aasta alguses esitatud saneerimiskava eesmärk jõuda igal juhul positiivse lõpplahenduseni.

„Töötasime algusest peale selle nimel, et rahuldada võlausaldajate nõuded ja päästa ettevõte. Eelmise aasta märtsis võlausaldajatele esitatud saneerimiskava otsustati ülekaalukalt vastu võtta. 1. aprillil 2010 esitasime saneerimiskava kohtule, kuid see jäeti mõne võlausaldaja kiusu tõttu Harju Maakohtus kinnitamata. Sama positsiooni suutsid paar kreeditori läbi suruda ka Ringkonnakohtu ja Riigikohtu tasandil, mille tulemuseks on suure tõenäosusega pankrot,“ ütles Levada.

Saneerimise ebaõnnestumisest tulenevalt muutusid pangalaenud koheselt sissenõutavaks, kuid laenude tagasimakseks ettevõttel likviidseid vahendeid polnud. Ka laenude tagatiseks seatud varad ei võimalda laenude tagastamist täies ulatuses varade turuväärtuse languse tõttu. Seega pole Levadia Metallil võimalik oma kohustusi täita ning ettevõte on maksejõetu.

Levada sõnul on äärmiselt kahetsusväärne, et mõne võlausaldaja põikpäisus, hoolimata ettevõtte püüdlustele leida antud olukorras parim võimalik lahendus, lõpeb kõigi asjaosaliste jaoks kahjulikult.

Levada lisas, et pankrotiavalduse näol oli tegemist tema jaoks äärmiselt raske otsusega, aga muid valikuid enam polnud. „Loomulikult on kahju, ettevõttel täitus jaanuari lõpus 20. aastat,“ sõnas Levada.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid