"Iseenesest jaanuaris detsembriga võrreldes oli hinnatõus 0 – statistiline hinnatõus –, aga see ei tähenda tõepoolest, et ei oleks ümardamisi olnud. Selliseid väikesi ülespoole ümardamisi oli, aga oli ka allapoole ümardamisi ja kokkuvõttes see mõju on ikkagi nullilähedane," lausus Ligi.

"Meil on andmed, mida statistika on pakkunud, et allapoole ümardamised olid ka täiesti reaalselt olemas. Nii nagu ennegi sai palju räägitud, et teatud kaupade puhul, ütleme kohvitass või juuksuriteenus, kindlasti sellist ülespoole ümardamist kas mugavuse või mingil muul põhjendusel oli rohkem. Aga meie tarbimine ei piirdu ju juuksuriteenuse ja kohvi joomisega," lisas Ligi.

Kui mõningad kaubad ja teenused välja jätta, on euro mõju hinnatõusule Ligi sõnul endiselt tühine. "Kui teema on seoses euroga hinnatõus, siis meenutan, mida ma olen varem väsimatult rääkinud: et euro mõju hinnale, tehniline mõju on eri riikides hinnatud 0,1–0,3 protsendini. Ma saan täna esialgsete hinnangute järgi jääda nendesamade numbrite juurde, kuigi ma olen enne öelnud, et ei ole välistatud, et Eestis on see mõju tugevam," lausus Ligi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid