„Oleme oma tulusid stabiilselt kasvatanud nii laenu - kui ka investeerimistoodete osas, suurenenud on kliendibaas ja internetipanga kasutajate hulk. Jõudsalt on vähenenud laenukahjumite tase, mis kajastab ühelt poolt kriisiaja lõppu, teisalt näitab meie hästi toimivat krediidipoliitikat,“ kommenteeris Vahur Kraft panga tulemusi pressiteate vahendusel.

Nordea Eesti varade maht moodustas märtsi lõpu seisuga 2,97 miljardit eurot. Nordea Eesti laenu- ja liisinguportfelli maht oli aasta esimese kvartali lõpu seisuga 2,78 miljardit eurot, mis tähendab, et pank suutis kaheneva turu tingimustes oma laenu- ja liisinguportfelli kasvatada varasema aastaga võrreldes 6%. Panga laenuportfell ulatus märtsi lõpus 2,36 miljardi euroni, mis teeb aastaseks kasvuks 6%. Liisinguportfell kasvas aastases võrdluses 7%, ulatudes 419 miljoni euroni ning tõustes sellega Eesti liisingturul teisele positsioonile.

Nordea Eesti ettevõtete laenu- ja liisinguportfell moodustas märtsi lõpus 1,7 miljardit eurot, kasvades varasema aasta esimese kvartaliga võrreldes tervelt 8% ja tõustes sellega teisele positsioonile ettevõtete laenuturul. Eraisikute laenu- ja liisinguportfell kasvas aastases võrdluses 5% ja ulatus märtsi lõpus 961 miljoni euroni.

Eraisikute laenu- ja liisinguportfell kasvas aastases võrdluses 5% ja ulatus märtsi lõpus 961 miljoni euroni. Laenukahjumite osakaal kogu portfellist moodustas esimeses kvartalis 0,17%.