Kohus peatas rentniku Scandic Hotels Eesti avalduse alusel Pärnu linna tegevuse Rannapuiestee 5 kinnistu võõrandamisel ja enampakkumise võitjaga müügilepingu sõlmimisel. Ühtlasi otsustas kohus teha vara käsutamise keelumärke katastrisse.

Reedel kirjutasid Pärnu linn ja Scandic Hotels Eesti alla ühisavalduse Rannahotelli rendilepingu sissekandmiseks kinnistusraamatusse.

Scandic Hotels Eesti juhataja Toomas Sildmäe sõnul taotles rentnik seda Pärnu linnalt juba augustis, kuid tulemusteta. Sildmäe sõnul pole aga ühisavaldus aluseks, et hagi tagasi võtta. “Oleme arvamusel, et erastamisprotsess pole läbi viidud vastavalt seadusele ja nõuame selle tühistamist,” selgitas Sildmäe Äripäevale.

Pärnu linna avalike suhete nõuniku Romek Kosenkraniuse sõnul on rendileping kohustuslikuks täitmiseks ka uuele omanikule ja rentniku jaoks ei muutu omandiõiguse teisele isikule üleminekul midagi. Samas lisas ta, et linnal ehk endisel omanikul ei ole õigust uue omaniku tegevust vara kasutamisel ja käsutamisel juhtida pärast omandiõiguse vahetumist.

Kosenkraniuse sõnul ei saa linn müügitehingu sõlmimisest keelduda seetõttu, et ostja pole hotelliteenust pakkuva operaatoriga ühendust võtnud.

Pärnu linnavolikogu tegi otsuse Rannahotelli kinnistu võõrandamiseks juba eelmisel aastal ja tänavu on mitu selleks korraldatud enampakkumist huviliste puuduse tõttu läbi kukkunud.

Memfis Trade sai õiguse Rannahotelli omandamiseks alghinna 21 miljoni krooni eest, sest oli ainus pakkuja. Firma osakapital on 40.000 krooni ja sel puudub igasugune majandustegevus.

Juhatuse liikmed, kes on varem esindanud kinnisvaratehingutes Tallinnas perekondi Fink ja Burdeinõi, ei kinnitanud firma enampakkumisel osalemist. Eve Fink eitas enda või oma abikaasa seotust Rannahotelli ostuga.

Pärnu linn andis 1993. aastal Rannahotelli 25 aastaks rendile Scandic Hotels Eestile. Lepingu järgi maksab rentnik linnale rendina 300.000 krooni kuus, millele lisandub kahekümneviiendik tehtud investeeringutest, kokku 1,45 miljonit krooni aastas. Kui rendileping peaks mingil põhjusel lõppema, lubavad Scandicu juhid nõuda Pärnu linnalt sisse järelejäänud 18,4 miljonit krooni tehtud investeeringutest. Kokku on hotellikett investeerinud Pärnu Rannahotelli 28, 75 miljonit krooni.