Kuni juuni lõpuni saab kroone eurodeks vahetada kõigis sularahateenuseid pakkuvates pangakontorites. Teisel poolaastal jätkub vahetus enamikus Eesti pangakontorites, seda endiselt teenustasuta ning ametliku kursiga. Alates 2012. aastast vahetab Eesti Pank kroone eurodeks tähtajatult ja teenustasuta, teatas Eesti Pank.

Eurole ülemineku seaduse kohaselt peavad kõik kommertspangad Eestis selle aasta esimeses pooles vahetama kroone eurodeks ametliku kursiga (1 euro 15,6466 krooni eest), piiranguteta ja teenustasuta.

Praeguseks on suuremad kommertspangad teatanud keskpangale, et lisaks esimesele poolaastale pakuvad nad klientidele ka teisel poolaastal võimalust laias kontorivõrgus vahetada kroone eurodeks.

„Eesti Pangal on kommertspankade paindlikkuse ja kliendisõbralikkuse üle hea meel, sest inimeste kätes on veel suur hulk krooni sularaha,“ ütles Eesti Panga sularaha- ja turvaosakonna juhataja Rait Roosve.

Senises mahus ja tingimustel jätkavad aasta lõpuni oma kõikides sularahateenuseid pakkuvates pangakontorites kroonide vahetust Swedbank, SEB Pank, Nordea Pank ja Citadele Pank. Väiksema kontorivõrguga jätkavad vahetamist Sampo Pank, Eesti Krediidipank ja Tallinna Äripank. Alates juuli algusest ei jätka kroonide vahetamist DnB Nord Pank, Marfin Pank ja Svenska Handelsbanken. Täpsema info saamiseks palume pöörduda konkreetse kommertspanga poole.