Arvuti- ja sidetööstuse liit Computer and Communications Industry Association (CCIA), mis esindab nii väikefirmasid kui ka ülemaailmseid liidreid, nagu Sun Microsystems ja Oracle, esitas Euroopa Komisjonile kaebuse 31. jaanuaril. Eurokomisjoni senine uurimine Microsofti vastu on keskendunud suhteliselt kitsale tegevusalale, kuid asja tuleks vaadelda laiemalt, väitis CCIA juht Ed Black.

Komisjon kavatseb käsitleda uut kaebust eraldi oma kaheaastasest uurimisest Microsoft 2000 operatsioonisüsteemi ja Media Playeri toote üle, mis peaks lähikuudel lõpule jõudma.

CCIA uus kaebus väidab, et Microsofti Windows XP on uus konkurentsiohustaja, eriti mobiilsides, digitaalmuusika, videolevi ja uute võrguteenuste alal. Assotsiatsioon väidab, et Microsofti Office-tarkvara, kuhu kuuluvad Word, Excel ja teised tavalised programmid, on koostatud nii, et raskendada selle kasutamist mitte-Windowsi keskkonnas, nagu Linuxi või Apple’i tarkvaraga.

Kaebus süüdistab Microsofti ka EL-i lepingu artikli nr 82 rikkumises teiste toodete, nagu muusika- ja videotoimetamise tarkvara liitmisega Windows XP-sse. AFP/BNS