Mobiilinterneti standard 3,5 G ehk HSDPA muudab mobiilse interneti kasutamise märkimisväärselt kiiremaks: esimesena Eestis tõstis EMT mobiilinterneti kiiruse kogu võrgus 3,6 megabitile sekundis (Mbps), mis kasvab edaspidi veelgi, kuni 7,2 Mbps, teatas EMT.
EMT Interneti kasutamiseks on kliendil valida erinevate hinnapakettide vahel. Samuti pakub EMT võimaluse tähtajalise lepinguga soetada EMT Interneti stardikomplekt, mis sisaldab 3GB andmesidemahtu 399 kr eest kuus, eraldi SIM-kaarti tähtajalise liitumislepinguga ja tasuta andmesidemodemit. Sobib kasutamiseks nii 3G kui ka GSM võrkudes.
EMT-l on kõige laiem 3,5G levi Eestis (Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Kuressaares, Narvas, Rakveres, Viljandis, Keilas, Viimsis, Tabasalus ja linnade lähialadel). EMT suudab pakkuda üle kuuesaja tuhande kasutaja asukohas 3,5G teenuseid.

"Kiirustasime Haapsalu lisamisega 3,5G linnade hulka, sest suveperioodil on see linn üks olulisemaid puhkekeskusi," märkis EMT arendus- ja tehnoloogiadirektor Tõnu Grünberg. "Paljude jaoks tähendab aga muretu puhkamise võimalus just seda, et tal on vajalikul hetkel juurdepääs oma e-postile ja internetile."
EMT investeeringud leviala täiustamisse ja laiendamisse on parandanud ka mobiilse andmeside võimalusi. EDGE-ga on kaetud 60% Eesti territooriumist ja 90% linnadest, aasta lõpuks katab EMT EDGE kogu Eesti.