Swedbanki eraisikute finantseerimise divisjoni direktor Koit Semjonovi sõnul näitab viimase aasta praktika, et Euribor võib lühikeses ajaperioodis olla väga volatiilne. „Euribori madalseisus toimuvad kliendipoolsed fikseeringu katkestamised võivad nii kliendile kui ka pangale kaasa tuua väga suured kulutused,“ märkis Semjonov.

Semjonovi sõnul oli aktiivse laenutsükli ajal ja tõusva Euribori faasis laenude väljastamine fikseeritud intressiga hea lahendus neile klientidele, kes soovisid saada kindlustunnet oma igakuisete laenumaksete osas, teatas pank.

„Euribori langusfaasis ootavad kliendid aga pangalt paindlikkust nende tingimuste ülevaatamisel ja muutmisel. Paindlikkus tähendab antud juhul mõlemale poolele täiendavaid kulutusi seoses vastavate pankadevaheliste finantseerimislepingute katkestamise vajadusega ja võivad ulatuda olenevalt lepingust 1-9%ni laenujäägist,“ lisas Semjonov.

Eluasemelaenu lepingute aluseks olev intressimäär Euribor on viimasel ajal langenud väga madalale, tänane kuue kuu Euribori tase on viimase 10 aasta madalaim. “Analüütikute prognoosid viitavad sellele, et Euribori olulist tõusu lähiajal oodata pole,” sõnas Semjonov.

Swedbanki eluasemelaenu portfellis on ligi 78 000 lepingut, fikseeritud intressimääraga neist vaid ligi 8500. Kõik olemasolevad fikseeringud kehtivad edasi.

Swedbank peatab fikseeritud intressiga laenutoodete väljastamise esialgu kuni aastaks. Swedbank väljastab eluasemelaene 6 või 12 kuu Euribori baasil.