Täna hotellis Salzburg toimunud konverentsil valiti võitja välja žürii otsuse ja rahvahääletuse tulemuse põhjal.

Seitsmeliikmelise žürii moodustasid Äripäeva logistikaajakirjanikud ning PROLOG-i juhatuse liikmed. 230 osalejaga rahvahääletusel saavutas SmartPOST sedavõrd tugeva tulemuse, et koht esikolmikus oli juba kindlustatud.

Auhinnavääriliseks hinnatud teenus seisneb selles, et üle Eesti mugavalt ligipääsetavatesse 36 pakiautomaati saab sisestada paki, mis samas automaadis toimuva kaardimakse järel toimetatakse järgmiseks päevaks teise automaati üle Eesti.

Automaadi teine oluline funktsioon on võimaldada internetist või postimüügikataloogist tellitu mugavat kättesaamist.

SmartPOSTi kasutajate ja pakiautomaatide arv on olnud algusest peale pideval kasvuteel. „Pakiautomaadi eelisteks on soodne hind, kiirus ja mugavus- teenus on teistest soodsam, pakid liiguvad kiiremini ja automaatidele on kaubanduskeskustes kaua ja lihtsalt võimalik ligi pääseda,“ kirjeldab juhatuse liige Arno Kütt pakiautomaadi eeliseid.

Eesti on esimene riik maailmas kus toimib automaadi abil inimeselt inimesele paki saatmise teenus. Smartposti pakiautomaatide võrguga sarnane võrk on lisaks Eestile rajatud ka Saksamaal. Selle on rajanud maailma suurim kullerfirma DHL, kuid nende võrgus ei pakuta inimeselt inimesele pakkide saatmise võimalust.

2006. aastal loodud SmartPOST on logistikaettevõte, mis on eesmärgiks seadnud muuta kaugmüügi ehk peamiselt interneti ja postimüügi teel ostetud kaupade kättesaamine võimalikult kiireks ja mugavaks ning pakkuda parimat moodust saata riigisiseseid postipakke.