Eesti arengufondi majandusekspert Heido Vitsur kinnitas Kuku raadio hommikuprogrammile “Ärataja”, et majandus- ja rahanduspoliitikas on loomulik, et kõik keskpangad arutavad, kas muuta protsendimäära, või lasta rahal odavneda või kallineda.
Tema sõnul on Euroopa Keskpanga põhiline mure praegu see, kuidas saavad oma majanduse uuesti tõusuteele üheksa kuni kümme EL liikmesriiki, kus majandused on endiselt languses.

Vitsur rõhutas, et Eesti valuuta devalveerimise vajadust on juba aasta otsa arutanud paljude riikide kommertspangad ja finantsanalüütikud.
“See on normaalne diskussioon, ja sellest selgub, mis on nii majanduslikult kui ka emotsionaalselt vastuvõetav. Aga Eesti väldib seda ja seepärast ongi Eesti jaoks iga arvamuse avaldamine emotsionaalne šokk, ” ütles Vitsur.
Ta märkis, et kui me üldse millegi pärast muretsema peame, siis selle pärast, et kolmandas
kvartalis võrreldes teise kvartaliga alanes Eesti majandusmaht kolm protsenti ja neljas kvartal ei ole andnud selget kasvumärki.
See on Vitsuri hinnangul ainukene mure ja sellest sõltub, mis saab Eestis lähema viie aasta jooksul. Tema sõnul devalveerimist ei tule.