Teenus võimaldab ettevõtetel pakkuda oma klientidele regulaarmaksete tegemiseks kõige mugavamat võimalust – otsekorraldust, ning seda kuues Eesti suuremas pangas . Iga kuu tasutakse otsekorraldusega ligi 25 000 perioodilist makset, teatas Pangaliit.

Süsteemiga liitujate seas on suurim osakaal korteriühistutel, kellel oli enne ristkasutuse teenuse turule toomist väga keeruline pakkuda oma liikmetele otsekorraldusega arvete tasumist.
Liitunute suur hulk on kasvatanud otsekorraldusega maksmise võimalusi oluliselt ning on teenusele juurde toonud palju kasutajaid.
”Kui varem pidi arveid otsekorraldusega maksta soovijal olema konto samas pangas kui teenusepakkujal, siis siseriiklik otsekorraldus muutis arveldusvõimalused märgatavalt paindlikumaks,” ütles pankadevahelise makseinformatsiooni vahendajaks oleva Itella Information AS-i tegevdirektor Ahti Allikas.
”Ristkasutuse teenuse käivitamisega sai otsekorraldus kättesaadavamaks ka väiksematele ja keskmise suurusega maksete tarvis,” ütles pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm.

Ristkasutuse teenus on Eestis kasutusel olnud alates 14. juunist 2007.a. Ristkasutus võimaldab raha saajal koguda kõik otsekorraldusega tasutud summad ühte temale kõige sobivamasse panka, seega puudub vajadus omada kontosid erinevates pankades.