Standard & Poor’s põhjendab oma otsust sellega, et Itaalia majanduskasv saab olema üsna kidur ning kahtlust tekitab ka valitsuse võimekus ohjeldada avaliku sektori laenamist, vahendas AP.

Siiski on Itaalia olukord tunduvalt parem kui Kreeka oma ning Standard & Poor’s hoiab riigi reitingut hetkel veel tasemel A+.

Itaalia rahandusministeerium teatas paar päeva tagasi, et kavas on „intensiivistada struktuurilisi muudatusi” ning viia ellu meetmeid, mis aitaksid riigi eelarve 2014. aastaks tasakaalu viia, kirjutas Bloomberg.

Kreeka puhul on olukord märksa hullem ning reitinguagentuur Fitch alandas riigi pikaajalise krediidireitingu isegi „rämpsvõlakirjade” seas veelgi madalamale tasemele.

Investorid on jätkuvalt veendunud, et Kreeka peab oma võlgade tagasimakse graafiku ümber tegema ehk tagasimaksetähtaegasid pikendama või maksma võlausaldajatele tagasi vähem kui kreeklastele laenuks anti.

Euroopa pangad on tublisti Kreeka võlakirju ostnud ning see tähendab, et Kreeka laenu restruktureerimine mõjuks neile halvasti.

Reitinguagentuuride negatiivse sisuga sõnumid euroala liikmete suunas viisid täna ka maailma börsid langusesse. Keskpäevase seisuga ei ole Aasias ja Euroopas ühtegi olulist börsiindeksit, mis oleks kukkunud vähem kui 1,5 protsenti.