Kas pole see mitte igand meie esivanemate ajast, kui oluline osa toiduainetest saadi metsast, oma talust, maakodu põllulapilt või suvila peenramaalt. Tänapäeval on meil ju suurtootmine ning kaubanduskettide marketid, kus aasta ringi leidub värskeid aiasaadusi ja riiulite kaupa kõikvõimalikke hoidiseid nii kodu- kui välismaalt. Sellest hoolimata on viimastel aastatel poehoidistesse suhtumises märgata muutust. Üha enam võetakse hetk aega, et lugeda toote koostist ning kalkuleerida hinda.

Hoidiste ja hoidistamisega seotud arusaamad on muutunud ning üha enam leidub inimesi, kellele kodune hoidistamine pakub tõsisemat huvi. Seda kinnitavad nii hoidistamisraamatute populaarsuse tõus kui ka hoidistamiseks tarvilike vahendite ja maitseainete läbimüügi kasv viimastel aastatel.

Ilmselgelt pole tänapäeval hoidistamine igand möödunud aegadest. Lisaks toiduainete säilitamise võimalusele pakuvad hoidised meeldivaid maitseelamusi, milles võib tunda selle valmistaja loomingulisust ning pühendumust. Omapärane taara ja sobiv pakend teevad aga hoidisest eksklusiivse kingituse, mis sisaldab isiklikku panust ning killukest emotsiooni, olgu see kevadistelt kalavetelt, suviselt aiamaalt või sügisesest seenemetsast.

Kvaliteetse tooraine ja sobiva tehnoloogia puhul moodustab üks kodune hoidis koos selles sisalduva emotsiooniga väärtuse, mida on hakatud üha enam hindama.