Delfi Majandus uuris ka konkureerivalt toitlustuskohalt McDonald`silt, kust kohast nemad Eestis müüdavate toitude komponendid saavad ning selgus, et mitte ükski neist ei ole Eesti päritolu.

"McDonald's Eesti restoranides kasutatav tooraine tarnitakse erinevatest lähisriikidest," ütles McDonald's Restoranide baltikumi tegevjuht Tomasz Nawrocki.
"Näiteks piim tarnitakse Lätist. Salatid, kurk, tomat ja marineeritud kurk Leedust. Kohvi tuuakse Soomest ja jäätis Taanist. Kana- ja sealiha, erinevad kastmed ja juust tarnitakse Saksamaalt ning veiseliha ja kuklid Poolast."

Nawrocki kinnitas, et kuigi McDonald`s hindab kõrgelt Eesti tootjaid ja nende kvaliteeti, ei ole nad kahjuks leidnud tarnijat, kelle toodete hinna ja koguste suhe vastaks nende nõuetele.

"Kui vähegi võimalik, eelistame kasutada kohapeal toodetud toorainet," lisas Nawrocki ja kinnitas, et McDonald’s on avatud koostööettepanekutele ning koostööle Eesti tootjatega, kuid huvi toodete tarnimise võimaluste vastu Baltiriikides peab olema vastastikkune.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid