„Pooldan meetmeid, mis aitavad avada ELi siseturgu, sealhulgas finantssektoris, suurendavad vastupanuvõimet ja aitavad lahendada kriise. Kuna viimaste aastate riskid on koondunud riigirahandusse, siis tuleb endiselt rõhutada, et struktuursetel reformidel, kokkuhoiul ja targemal kulutamisel pole alternatiive,“ ütles minister oma eilses kõnes. Lisaks Ligile pidasid konverentsil avakõned ka Euroopa Komisjoni volinikud Joaquín Almunia ja Janusz Lewandowski, teatas ministeerium.

Ligi tutvustas oma sõnavõtus Põhja-Balti regiooni head koostöökogemust finantsvaldkonnas. „Meie piirkonnas on traditsiooniline pangandus, mida peaksid järgima ka teised. Ei ole võetud ülemäära suuri riske ning seetõttu ei ole Eesti pidanud ka panku päästma,“ kinnitas ta.

Finantsturgude usaldusväärsuse taastamisel ei oleks rahandusministri sõnul püsivaks lahenduseks ei stabiilsusvõlakirjade kasutuselevõtt ega Euroopa Keskpanga suurem sekkumine finantsturgudel, sest probleemiks pole riiklike kulutuste vähesus, vaid eelarvedefitsiit ja ülemäärased võlad „Kui need on korras, taastub ka usaldus,“ ütles Ligi.

23-25. maini Poolas Sopoti linnas toimuv Euroopa Finantskongress on finantsturgude- ja pangandusteemadele keskenduv kõrgetasemeline konverents, kus osalevad mitmed poliitikud, ettevõtjad ja majandusteadlased.

Teist aastat aset leidval kongressil keskendutakse finantssektori olukorrale Euroopas ja laiemalt. Näiteks arutletakse finantsturgude usalduskriisi ületamise, globaalsete kapitaliturgude ja eurotsooni reitingute väljavaadete ja finantssektori regulatsioonide ulatuse üle. Päevakorral on ka majanduskasvu ja konkurentsivõime tõstmise küsimused ning finantseerimisvajadused strateegiliselt tähtsates sektorites, näiteks infrastruktuur ja energia.