Tartu Kaubamaja tegevjuhi Marju Jeedase sõnul on detailplaneeringu koostamise eesmärgiks suurendada klientidele kaubanduskeskuses pakutavate kaupade ja teenuste valikut.

Keskuse 4. korrusele planeeritakse luua täiendavad kaubanduspinnad ning linlastele ja külalistele avatud terrass, kust avaneb ainulaadne vaade vanalinnale ja Vanemuise teatrile.

„Arhitekt Raivo Puusepa poolt kavandatud lahendusega kasutatakse ära tehniliste ruumide vahele jäävad alad ilma sealjuures hoone kõrgust suurendamata. Oleme arhitekti lahendusega rahul ja loodame, et planeering saab heakskiidu,“ ütles Jeedas.

Hoone arhitekti Raivo Puusepp’a sõnul on koostöös Tartu Kaubamajaga juba pikemat aega otsitud sobivat võimalust kaubanduspindade laiendamiseks. Arhitekti sõnul on idee klassikaliselt üles ehitatud hoone maht lõpetada katusekorrusega, mis loob ühtse terviku ja lisab erilisust huvitava graafilise lahendusega.

„Välja töötatud eskiis sobitub olemasoleva hoone arhitektuuriga ja harmoneerub ümbritseva keskkonnaga,“ ütles Puusepp. Kavandi kohaselt ühendavad kõiki korruseid hoonet läbivad eskalaatorid ja kaubanduspinnad paikneksid sarnaselt tänasele siselahendusele ümber aatriumi.

„Tartu Kaubamaja on pärast seitset tegutsemisaastat külastajate seas jätkuvalt populaarne ostukoht. Neljanda korruse välja arendamine annab võimaluse pakkuda külastajatele veelgi paremat valikut ,“ ütles Jeedas.

Kaubanduskeskusele planeeritud terrassi kogupind on ca 900 m² ning lisanduks ca 3600 m² kaubanduspindade laienduseks. Tartu Kaubamaja loodab jõuda detailplaneeringu kehtestamiseni 6-9 kuu jooksul ning avamiseni 2015.-2016. aastal.