Poolteist aastat kestva projekti käigus moodustatakse üle Eesti kümme laenugruppi, kus ettevõtlikud naised läbivad kuus kuud kestva mentorlusprogrammi, misjärel on neil võimalik saada paindlike tingimuste ja soodsa intressiga laenu oma idee elluviimiseks.

MTÜ ETNA Eestimaal tegutseb alates 2003. aastast maapiirkondades naisettevõtluse toetamisega ning mikrokrediidi projekti juhi Kairi Talvese sõnul on nad pea kümne aasta pikkuse tegevuse jooksul näinud, kuidas maal elavatel naistel jääb sageli oma ettevõtlusega alustamiseks puudu vaid üsna väikesest algkapitalist.

"Tegemist on ju mikroettevõtlusega, kus ei hakka kunagi läbi jooksma suured summad, mistõttu ka pangad pole alati laenuandmisest huvitatud. Teisalt aga pakuvad naiste loodud ettevõtted maapiirkonnas tööd ja sissetulekut ning võimaldavad ka perel maale elama jääda," selgitas ta.

Talves lisas, et projekti lõppedes jääb laenuressurss grupi käsutusse, mis tähendab, et laenugrupid ei lõpeta tegevust ka projekti lõppedes ning kui mõni grupp enam laenu ei vaja, saavad seda kasutada järgmised grupid.

Laenugrupid alustavad tegevust Lahul (Lääne-Virumaa), Karinus (Järvamaa), Võidulas (Pärnumaa), Paistus (Viljandimaa), Tarbjal (Järvamaa), Tahkurannas (Pärnumaa), Tõrvas (Valgamaa), Ridakülas (Lääne-Virumaa), Edises (Ida-Virumaa)

ja Narva-Jõesuus (Ida-Virumaa). Narva-Jõesuu laenugrupp on vene keelt rääkivatele naistele.

Projekti rahastab Avatud Eesti Fond Kriisiprogrammi raames 268 794 euro ulatuses.

Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellami sõnul ei paranda AEF-i Kriisiprogrammi toetus mitte ainult kohalikku majanduskliimat, vaid sellel on laiem mõju tervele kogukonnale.

„Üheskoos tegutsemine ja arenemine laseb naistel ennast kodukohas teostada, tuues maapiirkondadesse praegu nii hädavajalikku loovat energiat,“ sõnas ta. „Toetajana peame oluliseks, et projekt ei lõpe kindlal kalendrikuupäeval, vaid suudab iseseisvalt edasi elada ja tulevikus laieneda.“

Projekt saab avalöögi 23. augustil Tallinnas Jaan Poska Majas, kus tutvustatakse lisaks projektis plaanitud tegevustele ka Norra kogemusi mikrokrediidi pakkumisel ettevõtjatele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid