"Arvuliselt tähendab see väga suurt tarbimismahtu 182,8 miljonit Kwh ligikaudu 25 000 korteriomaniku kohta," ütles Eesti korteriühistute liidu juhatuse liige Urmas Mardi.

Täna kuulutatakse ühisost elektrimüüjatele välja Eesti korteriühistute liidu kodulehel ning elektrimüüjaid teavitatakse ka e-kirja teel, väljastatakse ka pakkumise tegemiseks vajalik dokumentatsioon.

Korteriühistute liit korraldab ühishanke koostöös MTÜ Riigihangete Keskusega.

Elektri tarbimisel jagunevad korteriühistud Mardi sõnul kolme gruppi: need, kus ühistu ostab maja üldelektri, iga korteriomanik aga on iseseisev elektritarbija, kes sõlminud tarnijaga iseseisvalt lepingu, siis teised, kus ühistu on kogu maja tarbitava elektrienergia ostja, vahendades seda omakorda korteriomanikele.

Kolmandasse gruppi kuuluvad ühistud, kus ühistu on kogu maja tarbitava elektrienergia ostja ning elamut köetakse elektriga.

"Kõigil gruppidel on aga erinevad vajadused ning sellest lähtuvalt tuleb ka paketivalik teha," rääkis Mardi.

Eesti korteriühistute liidu juhatuse liige Andres Jaadla sõnas, et liidu poolt kokku kogutud ühisostu tarbimismahud on suured ning hea tarbimisgraafikuga, seetõttu on võimalus ka ühistutele väga soodsat hinda saada.

"Me räägime antud ühisostu juhul ikkagi ühe keskmise Eesti linna kogu elanikonna tarbimismahuga võrreldavast elektri hulgast, mis väga paljudele elektrimüügifirmadele ka suurt huvi pakub," sõnas Jaadla.

Eesti korteriühistute liidu sooviks on leida ühisostu käigus ühistutele usaldusväärne koostööpartner, kes avatud elektrituru tingimustes müüks ühistutele elektrit parima hinnaga. Urmas Mardi rõhutas, et ühisostu puhul ei võta ühistu üle liikmete elektrimüügi lepinguid.

"Me soovime ühistutele parimat elektrihinda, soodsat nn "suurkliendi hinda," mis laieneks aga ka liikmetele. Kui ühistu ei vahenda elektrit oma liikmetele praegu, siis ei pea ta seda tegema ka ühisostu tagajärjel. Samuti ei teki ühisostus osalemiseks vajaliku näitude tabeli ära täitnud ühistul kohustust elektriostu lepingu sõlmimiseks. Kohustust elektriostu lepingu sõlmimiseks ei teki, kuid loodame, et saame parima hinna ja siis on mõistlik leping sõlmida," selgitas Mardi.

Mardi sõnul võiksid need ühisostus osalevad ühistud, kes veel EKÜL liikmed pole, tulevikus liiduga liituda. "Mida rohkem on liikmeid, seda tugevamad me koos oleme ning seda paremini saame kaitsta ühistute huve nii riiklikul kui kohalikul tasandi."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid