„Ettevõtete edasises tegevuses on oluline kavandatud investeeringute elluviimine ning kohalike kütuste osakaalu suurendamine, mis aitab soojakulusid kontrolli all hoida. Soojavarustuse efektiivsus ning ökonoomsus tarbijatele on meie tegevuse prioriteet,“ ütles OÜ Elekter ja Küte omanik Kristjan Rahu.

Rahu rõhutas konstruktiivse koostöö tähtsust Tallinna linnaga, mille ettevõtte Tallinna Soojus soojuse tootmiseks ja edastamiseks vajaminevad varad on Tallinna Küte võtnud 30 aastaks rendile. „Oleme tutvustanud oma äriplaani ja tulevikuvaadet linnavalitsusele ja Tallinna energeetikakomisjonile ning peame väga oluliseks edasist koostööd klientide parima soojavarustuse huvides. Näiteks 7. detsembril on linna esindajatel kavas visiit Elekter ja Küttesse, kus tutvustame ettevõtte tegevust ja edasisi plaane,“ lisas Rahu.

Elekter ja Küte on ettevõte, mille omakapital on 20 miljonit eurot ning varade maht ulatub üle 100 miljoni euro.

Tallinna Kütte ning Erakütte juhatuse esimehena jätkab Priidu Nõmm ning Kristjan Rahust saab ettevõtete nõukogu esimees.

Tehingut finantseerisid Swedbank ja SEB. Tehingu nõustaja oli investeerimispank SEB Enskilda ning juriidilised nõustajad olid ostja poolelt Advokaadibüroo Tamme Otsmann Ruus Vabamets, müüja poolelt Advokaadibüroo Borenius ning pankade poolelt Advokaadibüroo Red. Poolte kokkuleppel on tehingu hind konfidentsiaalne.

Tallinna Küte varustab soojusega kahte kolmandikku pealinnast ning Maardu linna. Ettevõte haldab linna 415-kilomeetrist kaugküttevõrku, kolme suurt katlamaja ja kahtekümmet nelja väikekatlamaja. AS Eraküte varustab soojusega kaheksat Eesti linna, tegutsedes Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kärdlas, Raplas, Tartus, Valgas ning Tiskre-Hansu elurajoonis Tallinnas.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena