"Kohtla-Järvel tõusis ühistujuhtide teatel kütte hind 60%, Pärnus 30%, ränkade küttearvete kohta tuli teateid ka Kuressaarest - see talv saab inimestele olema tõesti väga raske.

Kui suured arved tulid juba suhteliselt leebete temperatuuride juures, ei taha mõeldagi, mis siis võib juhtuda veel tõelise pakasega," rääkis EKÜLi juhatuse liige Urmas Mardi pressile saadetud teates.

Kuna küttehinnale lisandub ka elektrihinna tõus, on selge, et majandusraskustes inimesi, kes ka kommunaalkulusid tasuda ei suuda, tekib aina juurde.

"Ühistutel on võlglastega võitlemiseks ka üsna vähe võimalusi, kuid soojusenergia müüjat see ei huvita - tema tahab ühistult oma hiigelsumma kätte saada," rääkis Mardi.

Korteriühistute liidu hinnangul on hinna tõstmine lubamatu, kuni soojakaod on üüratud ja nende vähendamiseks pole midagi ära tehtud.

"Alles see oli, kui riigikontrolli audit selgitas välja, et 44 miljonit eurot läheb igal aastal trassidest kaduma, 10-30 protsenti on trassikaod. Kõige kurvem selle juures on, et 28 omavalitsust Eestis on sellised, kus kaugküttetrassidest läheb kaduma üle 25 protsendi soojusest. Kes selle kinni maksab? Ikka sama ühistu liige, kellele soojust vahendatakse," nentis EKÜL juhatuse liige Urmas Mardi.

Täna teatas Tallinna Küte, et alates eelmise aasta oktoobrikuust on Tallinnas soojuse müügihind tarbijale langenud 5,1 protsenti.