Märtsis oli näiteks 1750 kWh aastatarbimisega korteril börsihinnaga pakett koos käibemaksuga keskmiselt vaid 0,13 eurot odavam kui 12-kuuline enimvalitud fikseeritud hinnaga pakett, teatas portaal.

Eramus tarbimisega 10 000 kWh maksab tarbija fikseeritud paketiga märtsis keskmiselt 0,72 eurot rohkem ning elektriküttega eramu, mille aastane tarbimine on 22 500 kWh, pakettide hinnavahe on märtsis keskmiselt 1,62 eurot. Hinnad sisaldavad käibemaksu, kuid tegemist on üksnes elektri maksumusega, ilma võrgutasude ja aktsiisideta.

Energiaturg.ee võrdles eraklientide seas kahte seni kõige populaarsemat elektripaketti. Arvutused tuginevad eelmise aasta detsembris Eesti Energia poolt 12-kuulisele paketile pakutud fikseeritud elektrihinna ja 220 Energia ilma ettemaksuta börsihinnaga marginaali aritmeetilisele keskmisele, mis Eesti Energia avalike hinnakirjade järgi detsembris oli 5,845 senti/kWh ja 220 Energial vastavalt 0,2425 senti/kWh.

Hindade arvutamisel on aluseks võetud Elektrilevi tüüpkoormusgraafik ja Nord Pool Spoti Eesti hinnapiirkonna 2013. aasta märtsikuu tunnihinnad.

Energiaturg.ee tegevjuht Moonika Kukke selgitas, et avatud elektrituru eelmistel kuudel on populaarseim börsipakett olnud tarbijatele märgatavalt soodsam valik – jaanuaris said börsipaketi kasutajad maksta kaheksa protsenti ja veebruaris 13 protsenti vähem kui fikseeritud hinnaga paketi tarbijad, märtsis on hinnavahe küll minimaalne, kuid jätkuvalt börsipaketi kasuks.

Tarbijaportaalis Energiaturg.ee saab võrrelda kaheteistkümne elektrimüüja elektripakette. Võrdlusportaal võimaldab alates 8. märtsist sõlmida elektrilepingud portaaliga liitunud müüjatega.

Energiaturg.ee’ga on liitunud nii era- kui ka äritarbijate suunal elektrimüüja Elektrum Eesti OÜ ja äritarbijate suunal Elektrimüügi AS, aprilli alguses on lisandumas veel kaks elektrimüüjat.

Energiaturg.ee on võrdlusportaal sobiva elektripaketi leidmiseks, mida arendavad koostöös Advokaadibüroo GLIMSTEDT, investeerimisfirma Capital Mill ning IT-partnerina Helmes.