Osal ameti tuvastatud juhtudel oli poodides müügil üksikuid „kõlblik kuni“ kuupäeva ületanud kaupu, mis olid kauplusetöötaja tegemata töö tõttu muu kauba hulka jäänud, teatas tarbijakaitseamet.

Peamised rikkumised olid siiski tahtlikud, kus „kõlblik kuni“ kuupäeva ületanud kaup oli teistest eraldatud ja alla hinnatud.

Delfi Majandus uuris lugejatelt kas ja kui palju nad ostavad "kõlblik kuni" või "parim enne" ületanud tooteid.

Toome teieni ka valiku lugejate arvamusi:

*** 

„Elan maal ja ostan pidevalt "parim enne" toitu. Päevamenüüd koostades lähtungi sellest, mis toodet parajasti allahinnatuna müügis. Kahjuks maal on allahindluse protsent suhteliselt väike, aga saan sellest aru - peaasi et kohalikud külapoed säiliksid.“

***

„Olen ostnud alati, kui on midagi allahinnatud. Olen ostnud nii lihatooteid, piimatooteid ja leiba-saia. Teisiti oleks ka keeruline, sest peres on kuus inimest.“

***

„Mina ei näe nii suurt vaesust, nagu räägitakse. Ei lähedalt ega ka kaugemalt. Tutvusringkonnas saavad kõik hakkama, mõni peab rohkem arvestama oma väljaminekutega, mõni vähem, aga nälga ei näe mina küll. Elan lõuna-eesti külas.“

***

„Ainult sellist toitu ostangi, millel roheline silt numbriga „-50%“ või „-70%“. Oma 200-eurose invaliidsuspensioniga kuidagi teisiti välja ei tule. Õnneks maksavad lapsed mul interneti ja telefoni eest, aga kõik muu on oma kanda. Ja kui aus olla, siis lastele ma polegi öelnud, et ma sedasi ennast majandan. Häbi on.“

***

„Kui inimene saab töötu abiraha, toimetulekutoetust või palgaalammäära ja isegi need, kes saavad veidi rohkem palka, siis meie toiduainete hiiglasliku hiinatõusu valguses ei jäägi neil muud üle kui osta aegunud toiduaineid.“

***

„Alati olen vaadanud just seda, millel kuupäev kukub, sest see on odavam ja siiani pole mu perel olnud mingeid tervisehäireid, sest kui ikka on 50% kuni 70% odavam ja pakend terve, siis pole sel lihal midagi viga. Tänaste palkade juures ja presidendiproua soovituste järgi saavad toitu valida ainult parlamendi liikmed.“

***